Grand Prix Wielkiej Brytanii z 10 tysiącami widzów?
22 kwietnia 2021
Wyniki szesnastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
25 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

G-MOTO Challenge nowa klasa w Silk Way Rally 2021

Organizatorzy Silk Way Rally 2021 ogłosili nową kategorię G-MOTO Challenge, w której będzie można wystartować podczas tej rundy Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych, która potrwa od 2 do 11 lipca i poprowadzi z Rosji do Mongolii.

G-MOTO Challenge nowa klasa w Silk Way Rally 2021. Co i jak?

Klasa G-MOTO, ograniczona do 15 zawodników, jest zarezerwowana dla amatorów, którzy nie znajdują się na listach FIM lub ASO Elite. Podobnie jak w przypadku klas „Malle Moto” w innych rajdach, kategoria G-MOTO oznacza również brak pomocy z zewnątrz. Zapisy do tej klasy są ograniczone czasowo, a dla kobiet rejestracja jest bezpłatna.

Silk Way Rally to jedyny rajd maratoński w sezonie 2021, który będzie jednocześnie rundą Pucharu Świata FIA i Mistrzostwami Świata FIM w Rajdach Cross-Country. Organizatorzy zaplanowali 10 etapów o łącznej długości 5400 kilometrów z 3300 kilometrami odcinków specjalnych. Jeden z etapów będzie dla wszystkich kategorii etapem maratońskim, ale nie będzie dnia odpoczynku, tak jak na Dakarze.

Rejestracja do klasy G-Moto obejmuje m.in.: transport motocykla do i z Paryża na imprezę, transport bagażu, dwa komplety kół i opon, wyposażenie do spania, dostęp do zarezerwowanego miejsca na każdym biwaku, strefę serwisową wyposażoną we wszystkie niezbędne narzędzia.

Rejestracja trwa od 21 kwietnia do 1 czerwca, a dla tych, którzy opłacą wpisowe w całości przed 1 maja obowiązuje specjalna stawka 6000€. Potem standardowa stawka wynosi 11 900€. Dla kobiet rejestracja w tej klasie jest bezpłatna.

Więcej informacji na temat opłat dla poszczególnych klas można znaleźć TUTAJ.

Miasto Omsk będzie gospodarzem kontroli administracyjnych i technicznych oraz ceremonii startu rajdu w dniach od 30 czerwca do 1 lipca. Następnie przed zawodnikami dwa etapy w sercu wschodniej Syberii i rosyjskiej Tajgi, zanim zmierzą się z górskimi krajobrazami Ałtaju i jego bardziej technicznymi trasami podczas ostatniego etapu rozgrywanego w Rosji.

Podczas czwartego etapu nastąpi zmiana scenerii. Będzie to równocześnie pierwszy z siedmiu etapów zaplanowanych w Mongolii. Zawodnicy poznają „Kraj błękitnego nieba” na trasie z krótszymi dojazdówkami i dłuższymi odcinkami specjalnymi poprowadzonymi między górami, jeziorami, rozległymi stepami i wydmami.

Organizatorzy twierdzą, że w kraju Czyngis-chana, zawodnicy znajdą wszystkie składowe prawdziwego rajdu Cross-Country: trudną nawigację, długie, szybkie, ale i techniczne trasy. Rajd zakończy się 11 lipca w stolicy Mongolii – Ułan Bator, która jest najzimniejszą stolicą świata.

Więcej informacji o rajdzie znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube