Wyniki 17 rundy MXGP 2023. Prado i Adamo z problemami, Gajser i Everts wygrywają w Turcji [VIDEO]
4 września 2023
Wyniki pierwszej rundy play-offów SMX. Historyczne wygrane Shimody i Sextona [VIDEO]
11 września 2023
Pokaż wszystkie

Jasiek Folga: z motocykla na wózek, z wózka na motocykl!

Jan Folga to były zawodnik polskiej kadry Rajdów Enduro. Trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi, w którym złamał kręgosłup. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Prawie dwa lata spędził w szpitalu na rehabilitacji, a tytanicznej walce przyświecał tylko jeden cel: powrót do jazdy na motocyklu.

Jasiek Folga: z motocykla na wózek, z wózka na motocykl!

Nigdy się nie poddał i udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Już 10 września na torze Słomczyn stanie na maszynie startowej Mistrzostw Polski Pit Bike SM. Jasiek będzie pierwszą osobą w Polsce, która jako niepełnosprawna przesiada się z wózka na motocykl i będzie konkurować z pełnosprawnymi zawodnikami.

Jak powiedział w jednym z wywiadów: – Startując w zawodach chcę pokazać, że ograniczenia mamy tylko w głowie i jesteśmy w stanie je pokonać. Niepełnosprawni też mogą jeździć na motocyklu, a nawet o tym nie wiedzą.

Po wypadku czynnie wspiera i inspiruje osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji. 10 września ty bądź wsparciem dla Jaśka i przeżyj z nim historyczną chwilę. Do zobaczenia w Słomczynie!

Jeśli chcesz wesprzeć jego działania sprawdź ciuchy „IT’S A BEAUTIFUL LIFE” na stronie MX Folga.

Partnerzy

facebook youtube