Rockstar Energy Husqvarna Racing przedłuża kontrakt z Grahamem Jarvisem
4 lutego 2021
Wyniki szóstej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
7 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Jeffrey Herlings gotowy do walki o swój piąty tytuł mistrzowski

Jeśli chodzi o zespół Red Bull KTM Factory Racing, nie ma wątpliwości, że zdrowie Jeffreya Herlingsa ma dla nich ogromne znaczenie. Po wypadku na torze Faenza we Włoszech, pojawiły się poważne obawy, że jego kariera dobiegła końca. Na szczęście po wizycie w miejscowym centrum medycznym okazało się, że niczego poważnie nie uszkodził.

Po zakończeniu serii MXGP 2020, Herlings zdecydował się operację stopy, która pośrednio była winna wypadkowi w Faenzie, a z kontuzją której zmagał się od dwóch lat. W 2021 rok zawodnik KTM wchodzi więc w pełni sprawny i można śmiało powiedzieć, że Jeffrey Herlings jest gotowy do walki o swój piąty tytuł mistrzowski, coś, co w historii sportu udało się tylko siedmiu zawodnikom.

Dirk Gruebel i Ruben Tureluren to osoby, które dobrze znają Herlingsa. Gruebel, menedżer zespołu Red Bull KTM Factory Racing i Tureluren, mechanik treningowy Herlingsa i jego bardzo dobry znajomy. Obaj byli przy nim, kiedy miał wypadek w Faenzie i obaj są przekonani, że w 2021 roku pojawi się jako zupełnie inny zawodnik niż ten, którego widzieliśmy w 2019 i 2020, kiedy zmagał się z bolesnością niedoleczonej stopy.

Jego stopa wygląda o wiele lepiej niż wcześniej – powiedział Gruebel. – Ból prawie zniknął. Na motocyklu często wyglądał na spiętego (w 2019 i 2020 roku), jakby jechał w trybie ochronnym. Kiedy twój umysł nie jest wolny, ponieważ część ciała boli, jest to trudne. To też jest jeden z powodów, dla których rozbił się w Faenzie, ponieważ nie miał równowagi. Mam nadzieję, że teraz odzyska równowagę i będzie mógł jeździć bez bólu, ponieważ wtedy zobaczymy innego Jeffreya. W trybie ochronnym był zupełnie innym zawodnikiem niż wtedy, gdy może jeździć swobodnie. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do 2021 roku.

Tureluren, podobnie jak Gruebel, uważa, że ​​najlepszą rzeczą, jaka wynikła z sezonu 2020, był fakt, że Herlings miał czas, aby zoperować dokuczającą stopę i że może teraz skupić się na treningu i wejść w sezon 2021 w pełni przygotowany i sprawny.

– Jeffrey nie ma teraz problemów ze stopą – powiedział Tureluren. – Od świąt jeździliśmy na rowerach lub na rowerach górskich, po prostu wiemy, że to część gry. Przegapiliśmy dwa lata podstawowego treningu z powodu kontuzji i wiemy, że teraz czas zacząć i nie szaleć. Po prostu musimy wypracować podstawę, aby mieć solidną platformę do pracy.

W 2020 roku patrzyliśmy, jak Herlings jeździł, w mniej niż komfortowej sytuacji, i wciąż wygrywał Grand Prix oraz prowadził w mistrzostwach z przewagą 60 punktów, w momencie, gdy doznał kontuzji we Włoszech. To co możemy zobaczyć w jego wydaniu w 2021 roku? Można śmiało obstawić, że nadchodzący sezon może być bardzo podobny do 2018, kiedy całkowicie zdominował serię i zdobył swój czwarty tytuł mistrza świata.

Jeffrey Herlings gotowy do walki o swój piąty tytuł mistrzowski

– To był nasz jedyny cel po jego wypadku w Faenzie – powiedział Tureluren. – Żeby naprawić tę stopę. Wiedzieliśmy, że potrzebuje kolejnej operacji. Po operacji przyszła poprawa, ale ponownie pod koniec 2020 roku Jeffrey przeszedł kolejną terapię i uzyskaliśmy jeszcze większą poprawę. Dużo pracy fizjoterapeutycznej, blisko współpracujemy również z centrum sportowym Red Bulla w Austrii i robimy wszystko, co w naszej mocy. Teraz ze stopą jest dobrze, a to oznacza, że ​​Jeffrey ma lepszą pozycję na motocyklu. Musimy pojechać wszystkie wyścigi, a jeśli tak się stanie, to na pewno rozstrzygnięcie nie przyjdzie na sam koniec sezonu.

Zbliżamy się powoli do rozpoczęcia tegorocznego sezonu, z broniącym tytułu Timem Gajserem i w 100% sprawnym Jeffreyem Herlingsem, oboma walczącymi o piąty tytuł mistrzowski i szansę dołączenia do grona legend, którym ta sztuka się udała. Trzeba przyznać, że nie możemy się doczekać pierwszych wyścigów, aby zobaczyć ten pojedynek na szczycie. Zupełnie inną sprawą, jest Antonio Cairoli, który zakończył sezon 2020 bardzo wysoko. Jak wszyscy wiemy, Tony celuje w swój dziesiąty tytuł, a jak już udowodnił w zeszłym roku, pomimo wieku, potrafi jeszcze mocno namieszać w stawce.

Więcej o tegorocznej serii MXGP znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube