Sample Image
Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów a kwestia Supermoto

Josh Coppins wygrywa we Włoszech

Coppins

CoppinsNowozelandczyk Josh Coppins po niezbyt udanym występie w Mantovie wygrał drugi wyścig pierwszej rundy motocrossowych mistrzostw Włoch, która odbyła się 15.02 w Montevarchi. Coppins uzyskał najszybszy czas okrążenia w grupie kwalifikacyjnej A; w grupie B najszybszy był David Philippaerts.

Podczas pierwszego biegu głównego wyścigu Josh Coppins opuścił bramkę startową jako trzeci. Szybko wyprzedził Estończyka Krestinova, ale liderem cały czas był Philippaerts. Na piątym okrążeniu Coppins przejął prowadzenie, ale z powodów technicznych zakończył bieg przed czasem. Zwyciężył ubiegłoroczny mistrz w kl. MX1, David Philippaerts. W drugim wyścigu Nowozelandczyk był bezkonkurencyjny – wygrał z 30 s przewagi nad kolejnym zawodnikiem, Tanelem Leokiem.

6 COPPINS JOSHUA NZL

W najbliższy weekend Coppins będzie się ścigał podczas międzynarodowych zawodów motocrossowych w Walencji, gdzie wygrywał przez ostatnie dwa lata. jeśli i w tym roku uda mu się stanąć na najwyższym stopniu podium, będzie pierwszym zawodnikiem w historii, któremu udała się ta sztuka.