Konrad Dąbrowski jedzie po Puchar Świata Baja
29 października 2021
Billy Bolt pierwszym Mistrzem Świata Hard Enduro
2 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Konrad Dąbrowski zdobywa Puchar Świata Baja Junior

Gdy rok temu Konrad Dąbrowski, zawodnik DUUST DIVERSE Rally Team, stanął na trzecim miejscu podium Pucharu Świata Baja Junior, mało kto przypuszczał, że zaledwie dwanaście miesięcy później sięgnie po złoto

Konrad Dąbrowski zdobywa Puchar Świata Baja Junior

W sobotę, 30 października 2021, o godzinie 16:30 członkowie polskiego zespołu DUUST dostali wiadomość o treści „Udało się! Konrad jest pierwszy w Pucharze!”. To było najlepsze podsumowanie startów Konrada Dąbrowskiego w rajdach baja w tym roku. Kilka słów, które zapadną długo w pamięci jego kolegom z zespołu.

– Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu rajdów baja. Zwycięstwa w zawodach w Dubaju i na Węgrzech były kluczowe, choć i w Portalegre musiałem powalczyć – mówi Konrad Dąbrowski.

Faktycznie, zawody w Portugalii nie należały do łatwych. Obfite opady deszczu i śliska nawierzchnia sprawiły trudności wielu zawodnikom. Również Polak miał problemy. Pierwszego dnia awarii uległ jego motocykl, co skutkowało dużą stratą na mecie. Drugi dzień przebiegał już zgodnie z planem. Pewna, szybka i bezbłędna jazda potwierdziły doskonałą formę tego młodego zawodnika.

– Jechało mi się bardzo dobrze, te 340 kilometrów odcinków specjalnych minęło mi błyskawicznie. Bardzo cieszę się, że świetnie rozumiem się z zespołem i czuję w nich pewne wsparcie podczas zawodów – podsumował drugi dzień Baja Portalegre Konrad Dąbrowski.

Przed zawodnikiem DUUST DIVERSE Rally Team kolejne wyzwanie i szansa na ogromny sukces.

– W przyszłym tygodniu biorę udział w Abu Dhabi Desert Challenge. Tam będę walczył o Puchar Świata Cross Country Junior. Przed tymi zawodami czuję się dobrze, bo rozjeździłem się po pustyni w Rajdzie Maroka. Mam jednak do pustyni ogromny respekt, wiem jak zdradliwa i nieprzewidywalna potrafi być. Dam z siebie wszystko, ale wiele może się wydarzyć – dodaje Dąbrowski.

Jeśli uda się zrealizować plany zespołu DUUST DIVERSE Rally Team, Konrad Dąbrowski zdobędzie dwa Puchary Świata w jednym sezonie, co będzie wspaniałym prognostykiem przed Rajdem Dakar.

Konrad Dąbrowski zdobywa Puchar Świata Baja Junior

Klasyfikacja Pucharu Świata Baja Junior

  1. Konrad Dąbrowski – Polska
  2. Neels Theric – Francja
  3. Margot Llobera – Andora

Więcej bieżących informacji o Konradzie znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube