Gladiator Games – galeria zdjęć
30 maja 2022
Wyniki dziewiątej rundy MXGP. Upalny Madryt szczęśliwy dla Francuzów [VIDEO]
31 maja 2022
Pokaż wszystkie

W sobotę pogoda nie rozpieszczała zawodników i organizatorów. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, perfekcyjnie przygotowany tor i wspaniała atmosfera sprawiały, że każdy z optymizmem podchodził do zawodów. „Przynajmniej się nie kurzy” – tak skomentował żartobliwie sobotnie warunki panujące na torze jeden z czołowych polskich zawodników.

Lipno gościło czwartą rundę MXMP 2022

W klasie MX125 wygrał pewnie Seweryn Gazda z CAMK Człuchów. Drugi na podium uplasował się Bartosz Jaworski z MX Lipno, a trzeci na podium był Kuba Kowalski również MX Lipno (po powrocie na „setkę”).

MX65 to popis świetnej jazdy i pewna wygrana Jakuba Pućkowskiego z MX Lipno. Drugi był zadziorny Maksymilian Komosa z Duust Racing. Natomiast trzecim zawodnikiem tej klasy został Jakub Celej, podopieczny Pawła Wizgiera z ŁKM Łowicz.

Wygrana w królewskiej klasie Open padła łupem Tomasz Wysockiego z MX Lipno, drugi był Karol Kruszyński z LKS Jastrząb Lipno, a na trzecim miejscu uplasował się litewski zawodnik jeżdżący w barwach MX Lipno – Erlandas Mackonis.

Jak mawia znane wszystkim powiedzenie „po deszczu zawsze wychodzi słońce”. Tak tez się stało. Niedziela była słoneczna i ciepła. Tor został ponownie perfekcyjnie wyrównany. Na starcie zameldowali się zawodnicy klas: MX Masters, MX Kobiet, MX85 i MX2.

Maciej Zdunek z CAMK Człuchów, Karol Kędzierski z MX Lipno i Łukasz Kędzierski także z MX Lipno to trójka najlepszych „mastersów”.

Klasa MX Kobiet to popis jazdy Anny Stecjuki z CAMK Człuchów. Na drugim miejscu znalazła się Adrija Skudutyte z MX Lipno, a na trzecie miejsce po zaciętej walce z Karoliną Jasińską zostało zdobyte przez ambitną i coraz szybszą Wiktorię Kupczyk z WKM Więcbork.

„85-tki” bez niespodzianek . Dawid Zaremba z KMX Kaszuby pewnie wygrał na lipnowskich piachach, przed Michałem Psiukiem z MX Lipno i Kewinem Jażdżewskim z CAMK Człuchów.

Wyścigi w klasie MX2 to pokaz jazdy bardzo szybkiego zawodnika MX Lipno Erlandasa Mackonisa. Drugi na mecie zameldował się Bartosz Jaworski także z MX Lipno, a trzeci Piotr Szczepanek z ŚTM Moto-Max.

Nagrody Holeshot ufundowane przez importera marki Scott firmę JG Sport zdobywali: Seweryn Gazda, Maksymilian Komosa, Karol Kruszyński, Anna Stecjuka, Erlandas Mackonis i Karol Kędzierski. Ponadto firma Patryka Ćwiklińskiego ufundowała dodatkowe nagrody za drugi Holeshot w wysokości 200 zł.

Dobra organizacja, idealnie przygotowana trasa, nowe elementy na torze, maszyna startowa, a także strefa kibica zorganizowana m.in.: przez żony i mamy zawodników MX Lipno – to wszystko miało wpływ na pozytywną ocenę czwartej rundy MXMP przez przedstawicieli GKSM PZM. Kibice, którzy licznie przybyli na lipnowski tor także wysoko oceniali poziom sportowy i organizacyjny tej imprezy.

Lipno gościło czwartą rundę MXMP 2022

Na piątą rundę MXMP, która odbędzie się 2 i 3 lipca, zapraszamy do Strykowa.

Szczegółowe wyniki rundy w Lipnie znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube