Lipno gościło czwartą rundę MXMP 2022
30 maja 2022
Wyniki rundy otwarcia AMA Pro Motocrossu. Honda dominuje w obu klasach [VIDEO]
31 maja 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki dziewiątej rundy MXGP. Upalny Madryt szczęśliwy dla Francuzów [VIDEO]

Intu Xanadu pod Madrytem było gospodarzem dziewiątej rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie. Grand Prix Hiszpanii jak zawsze przyciągnęło tysiące kibiców wspierających zawodników, dla których ta runda z powodu piekielnego upału była prawdziwym testem wytrzymałości.

Wyniki dziewiątej rundy MXGP

Maxime Renaux zaliczył idealny dzień i z wynikiem 1-1 wygrał GP oraz pokazał, że jest zawodnikiem gotowym wykorzystać każdy słabszy moment Tima Gajsera.

W pierwszym wyścigu Renaux wyprzedził Jorge Prado, objął prowadzenie i pojechał po zwycięstwo nie oglądając się na nikogo, w tym także na jadącego za nim Tima Gajsera. Gajser zameldował się ne mecie drugi, a Prado trzeci. W drugim wyścigu Prado ponownie zgarnął holeshota i prowadząc oddalał się od jadącego na drugiej pozycji Renaux. Jednak Prado w pewnym momencie stracił przyczepność i rozbił się po wyskoku, oddając Renaux prowadzenie.

Glenn Coldenhoff zajął drugie miejsce w drugim wyścigu oraz drugie w klasyfikacji dnia, co dało Yamasze wynik 1-2 w Hiszpanii. Brian Bogers cały dzień jechał bardzo dobrze i z wynikiem 4-3 zameldował się na najniższym stopniu podium.

Tim Gajser, który wciąż dochodzi do siebie po chorobie, uzyskał wynik 2-6 i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji rundy. W tabeli Słoweniec wciąż jest na prowadzeniu z przewagą 66 punktów nad Renaux.

Wyniki dziewiątej rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Maxime Renaux
 2. Glenn Coldenhoff
 3. Brian Bogers
 4. Tim Gajser
 5. Jorge Prado
 6. Mattia Guadagnini
 7. Ruben Fernandez
 8. Jeremy Seewer
 9. Pauls Jonass
 10. Alberto Forato

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 9 rundach)

 1. Tim Gajser 404
 2. Maxime Renaux 338
 3. Jeremy Seewer 292
 4. Jorge Prado 290
 5. Glenn Coldenhoff 272
 6. Brian Bogers 243
 7. Ruben Fernandez 242
 8. Pauls Jonass 196
 9. Calvin Vlaanderen 194
 10. Jeremy Van Horebeek 189

Upadki w obu wyścigach kosztowały Jago Geertsa prowadzenie w tabeli klasy MX2. Tom Vialle chętnie wykorzystał błędy rywala, wygrał rundę i przejął czerwoną tabliczkę lidera.

Pierwszy wypadek Geertsa wyglądał bardzo poważnie, gdy stracił przyczepność na zbyt mocno zlanym wyskoku przed podwójną hopą. Geerts mocno upadł, na szczęście wrócił na motocykl i zdołał dojechać do mety na dziewiątym miejscu.

Drugi wyścig zapowiadał się jak kolejny klasyczny pojedynek Vialle kontra Geerts, do czasu kiedy Geerts poślizgnął się w zakręcie, upadł i oddał prowadzenie rywalowi. W wyniku tego musiał zadowolić się drugim miejscem w wyścigu i trzecim w klasyfikacji rundy. Vialle prowadzi teraz w tabeli z przewagą dziesięciu punktów.

Simon Laengenfelder miał bardzo dobry dzień i z wynikiem 2-3 stanął na drugim stopniu podium. Liam Everts po słabym starcie w pierwszym wyścigu zajął szóste miejsce, a w drugim zgarnął holeshota i ostatecznie czwartą pozycję w klasyfikacji dnia. Widać wyraźnie, że Belg poprawia się z wyścigu na wyścig i coraz lepiej czuje się w klasie MX2.

Wyniki dziewiątej rundy MXGP – klasa MX2

 1. Tom Vialle
 2. Simon Längenfelder
 3. Jago Geerts
 4. Liam Everts
 5. Stephen Rubini
 6. Thibault Benistant
 7. Andrea Adamo
 8. Mikkel Haarup
 9. Kevin Horgmo
 10. Jan Pancar

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 9 rundach)

 1. Tom Vialle 382
 2. Jago Geerts 372
 3. Simon Längenfelder 287
 4. Mikkel Haarup 266
 5. Kevin Horgmo 259
 6. Andrea Adamo 227
 7. Kay de Wolf 211
 8. Isak Gifting 210
 9. Stephen Rubini 207
 10. Thibault Benistant 183

Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie, a relację z poprzedniej rundy tutaj.

Partnerzy

facebook youtube