MXGP: aktualizacja kalendarza 2021
1 kwietnia 2021
Webb kontra Roczen – opinie ekspertów
8 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata Hard Enduro: ważne informacje dla chcących startować nie tylko w Polsce

Runda otwierająca Mistrzostwa Świata Hard Enduro, czyli Extreme XL Lagares w Portugalii, odbędzie się za miesiąc, dlatego organizatorzy zachęcają zawodników do rejestracji, jeśli chcą zdobywać punkty w całej serii.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro: ważne informacje dla chcących startować nie tylko w Polsce. Co musisz wiedzieć, zanim pojedziesz do Dąbrowy Górniczej?

Niezależnie od tego, czy ktoś jest profesjonalnym zawodnikiem, czy amatorem, organizatorzy Mistrzostw Świata Hard Enduro potwierdzają, że nadal trzeba zarejestrować się także do całej serii, a nie tylko do poszczególnych wydarzeń, aby mieć pewność, że wszystkie punkty zostaną zliczone.

Te punkty w generalce serii będą liczyć się przez cały sezon i będą wpływać na numer i pozycję startową w kolejnych rundach, więc warto się tym zająć, żeby potem nie żałować.

Organizatorzy serii twierdzą również, że proces ten zajmuje około trzech minut i nie jest trudny, ale, aby to zrobić, uczestnik będzie potrzebować międzynarodową licencję FIM.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro: ważne informacje dla chcących startować nie tylko w Polsce, czyli co i jak?

  • aby się zarejestrować, potrzebna jest międzynarodowa licencja FIM enduro. Uzyskać ją można od swojej federacji narodowej,
  • zarejestrować się można na dowolnym etapie sezonu, ale punkty będą się liczyć tylko w kolejnych rozegranych wyścigach,
  • zawodnicy muszą również zarejestrować się na każdą imprezę bezpośrednio u odpowiedniego krajowego organizatora, a rejestracja na mistrzostwa NIE powoduje automatycznego wpisania zawodników do każdej rundy serii,
  • osoby potrzebujące pomocy w podróży, zgodnie z przepisami dotyczącymi COVID-19, mogą otrzymać oficjalne listy potwierdzające udział w mistrzostwach.

Harmonogram Mistrzostw Świata Hard Enduro

07-09.05 – Extreme XL Lagares – Portugalia
03-06.06 – Red Bull Erzbergrodeo – Austria
10-11.07 – Abestone Hard Enduro – Włochy
27-31.07 – Red Bull Romaniacs – Rumunia
13-15.08 – Red Bull TKO – USA
11-12.09 – HERO Challenge – Polska
01-03.10 – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania
29-30.10 – GetzenRodeo – Niemcy

Więcej informacji na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube