Wyniki dwunastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
21 marca 2021
MXGP: Grand Prix Holandii w Oss przełożone
24 marca 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 na Węgrzech odwołane

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021, które miały odbyć się na początku kwietnia w Budapeszcie na Węgrzech, na ten moment zostały odwołane

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 na Węgrzech odwołane – przyczyny

Ze względu na niepewną sytuację związaną z trwającą pandemią koronawirusa oraz fakt, że Węgry są obecnie jednym z najbardziej dotkniętych przez nią krajów, FIM, promotor mistrzostw ABC Communication i lokalny organizator ogłosili konieczność przełożenia trzech rund Mistrzostw Świata SuperEnduro 2021, które początkowo miały się odbyć w Papp Laszlo Sportarenie w Budapeszcie od 1 do 4 kwietnia.
Dla zawodników i zespołów, którzy zdecydowali się na udział w zaplanowanych rundach, wiadomość (która była już bardzo prawdopodobna wcześniej w marcu) była ciosem dla ich programów treningowych i zmieniła kalendarze wyścigów.

Zawodnicy, szybko przeszli na trening SuperEnduro po wcześniejszym ogłoszeniu, że mistrzostwa 2021 odbędą się w Budapeszcie w kwietniu. Wśród czołowych riderów byli Billy Bolt, Jonny Walker i Tadeusz Błażusiak.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 na Węgrzech odwołane – co dalej?

Negocjacje trwały od jakiegoś czasu, a ich celem były próby przełożenia serii na lato. Trudno jednak sobie wyobrazić, że Mistrzostwa Świata SuperEnduro odbędą się w takim terminie. Wcześniejsze kwietniowe daty już sprawiały problemy zawodnikom i zespołom, które są również zaangażowane w inne, outdoorowe mistrzostwa świata. Wszystko dlatego, że oprócz aktualnego mistrza świata Billy’ego Bolta i Jonny’ego Walkera, krążyły również pogłoski o kierowcach fabrycznych EnduroGP, którzy mieli wystartować w cyklu, aby wzmocnić swoją obecność w tej serii halowej.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro 2021 rozpoczynają się 7-9 maja od Extreme XL Lagares w Portugalii, a Mistrzostwa Świata EnduroGP 18 czerwca, dlatego, pod względem logistyki, dołożenie nowego terminu czerwcowego, staje się dla zespołów bardzo trudne.

Nie wspominając już o przygotowaniu zawodników. Tam, gdzie kierowcy, zespoły i producenci chcą zdobyć tytuły mistrzowskie, treningi i przygotowania muszą być dostosowane do potrzeb dyscypliny, a SuperEnduro, podobnie jak EnduroCross w USA, wymaga bardzo specjalistycznego treningu i przygotowania zawodników i motocykli.

Wszystkie strony nadal monitorują sytuację i poinformują o nowej dacie, gdy, i jeśli, jej ustalenie będzie możliwe.

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube