Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 na Węgrzech odwołane
22 marca 2021
Europa kontra USA. Rywalizacja i wzajemny szacunek, który trwa od dekad
26 marca 2021
Pokaż wszystkie

Nie jest zaskoczeniem, że organizatorzy pierwszej rundy MXGP w sezonie 2021, która miała odbyć się w Oss w Holandii, przełożyli wyścig. Wraz z rosnącą liczbą przypadków Covid-19 w Holandii i przedłużeniem zakazu organizacji wydarzeń z udziałem publiczności co najmniej do 1 lipca, zmiana daty była tylko kwestią czasu.

Grand Prix Holandii w Oss przełożone – kiedy nowa data?

Organizator MXGP w Oss, Elbert Dollevoet, w porozumieniu z Infront Moto Racing zdecydował o przełożeniu imprezy na późniejszy termin, który zostanie dopiero ustalony.

Wiele stron, w tym władze lokalne, ciężko pracowało nad kompleksowym planem zabezpieczenia wydarzenia, ale trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że organizacja wydarzenia w pierwotnym terminie była niewykonalna.

– Szkoda, że musieliśmy anulować nasze plany na 23 maja – powiedział Ebert Dollevoet. – To miało być GP otwarcia sezonu. Cała nasza praca nie poszła jednak na marne, a wszystko zostaje przeniesione na nowy termin. Musimy pozostać realistami i dołożyć wszelkich starań, aby opanować wirusa. Nie jesteśmy jeszcze pewni alternatywnej daty, ale ogłosimy ją, gdy tylko zostanie ustalona. Chcielibyśmy podziękować gminie Oss oraz wszystkim naszym partnerom i współpracownikom za wsparcie i ogromną ciężką pracę. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić spektakularne wydarzenie!

Lockdown w Holandii został przedłużony do 20 kwietnia, ponieważ rosnąca liczba przypadków oznacza, że złagodzenie ograniczeń byłoby niebezpieczne, powiedział dziennikarzom premier Mark Rutte we wtorek wieczorem. Rząd zgodził się przesunąć godzinę policyjną na godzinę 22:00 od 31 marca, aby uwzględnić przejście na czas letni i dłuższy dzień. Rutte powiedział, że decyzja została jednogłośnie poparta przez szefów rady ds. bezpieczeństwa i policję.

Grand Prix Holandii w Oss przełożone – co w zamian?

W ostatnich dniach z kalendarza MXGP wycofali się organizatorzy rundy w w Saint-Jean d’Angély, która miała odbyć się 9 i 10 października. Natomiast do Riola Sardo, która pojawiła się „na stole” tegorocznych lokalizacji, jako możliwe miejsce inauguracji sezonu, dołączyło Matterley Basin. Brytyjskiego toru nie było pierwotnie w harmonogramie, jednak Steve Dixon, człowiek stojący za organizacją tamtejszych GP, nie wyklucza, że seria jednak zawita w tym sezonie do Wielkiej Brytanii, która najszybciej w Europie szczepi swoich obywateli.

Więcej o serii na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube