Wyniki trzeciej rundy AMA Supercrossu. Triple Crown w Anaheim nie dla mistrzów [VIDEO]
30 stycznia 2023
Sound of Gravity – ekstremalne show w Katowicach
3 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Trzecia runda już w najbliższy weekend w Budapeszcie

Mistrzostwa Świata SuperEndro zbliżają się do półmetka. Grand Prix Węgier może być ostatnią szansą na powstrzymanie lidera klasyfikacji generalnej Billy’ego Bolta przed zdobyciem bezpiecznej przewagi w drodze do obrony tytułu mistrza świata. Czy pozostali zawodnicy zdołają wyrwać punkty Boltowi?

Mistrzostwa Świata SuperEnduro

Już 4 lutego w stolicy Węgier najlepsi zwodnicy po raz trzeci staną do emocjonującej walki o kolejne punkty sezonu. Zmagania podczas ostatniej rundy w niemieckiej Riesie pokazały, że największą szansę, aby zatrzymać rozpędzonego Billy’ego Bolta, ma aktualny mistrz AMA EnduroCrossu Jonny Walker, który jako jedyny przerwał passę wygranych wyścigów Bolta zajmując drugie miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro

Na dobry występ w Budapeszcie liczy również sześciokrotny mistrz świata Tadeusz Błażusiak, który podczas drugiej rundy w Niemczech pokazał, że jest jednym z najtwardszych zawodników na świecie i po groźnie wyglądającej kolizji z Billym Boltem, zajął trzecie miejsce. W obecnej sytuacji punktowej Taddy jest z pewnością w stu procentach zmotywowany do zaciętej walki!

W sobotni wieczór w walce o podium klasy Prestige ramię w ramię staną m.in.: Cody Webb, Alfredo Gómez, Cooper Abott, William Hoare oraz z numerem 501 reprezentant Polski Dominik Olszowy. W Riesie Dominik zakończył zawody na 7 miejscu z trzema równymi wyścigami, a podczas jednego dosłownie otarł się o pierwszą wygraną zaliczając niestety wywrotkę na pół okrążenia przed końcem.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro

Podczas Grand Prix Węgier polscy kibice będą mieli możliwość dopingować nie tylko zawodników z klasy Prestige. W klasie Junior ponownie do walki staną Kacper Dudzic oraz Oskar Waligóra. W walce o Puchar Europy zobaczymy natomiast Maćka Więckowskiego, Damiana Broniewskiego oraz Grześka Kargula, który w poprzednich zawodach zaliczył bardzo dobry występ.

Po raz pierwszy arena w Budapeszcie będzie wypełniona po brzegi kibicami, a wszystkie wejściówki zostały już wyprzedane, podobnie jak to miało miejsce w Polsce, podczas wielu rund Mistrzostw Świata SuperEnduro. Polacy pokochali ten sport, a „SOLD OUT” biletów stał się już pewnego rodzaju tradycją.

Jeżeli pragniecie na żywo kibicować najlepszym zawodnikom na świecie oraz przekonać się kto zostanie tegorocznym triumfatorem sezonu nie zwlekajcie z zakupem biletów na wielki finał 18 marca 2023 w Gliwicach. Z pewnością podczas ostatniej rundy będzie się wiele działo!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach dostępne na: Eventim.pl i E-bilet.pl
Więcej informacji na STRONIE, Facebooku oraz wydarzeniu.
Organizator: Agencja Sport UP

Partnerzy

facebook youtube