Wyniki czternastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
14 kwietnia 2021
SuperEnduro pojedzie na Wyspie Man
17 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Mocna obsada Mistrzostw Świata Hard Enduro 2021

Rejestracja na Mistrzostwa Świata Hard Enduro 2021 w pełni, a lista producentów, zespołów i światowej klasy zawodników na inauguracyjny sezon wciąż rośnie

Mocna obsada Mistrzostw Świata Hard Enduro 2021 – kto pojedzie?

Zainteresowanie wciąż rośnie. Już teraz zawodnicy z 13 różnych krajów zgłosili się do udziału w Mistrzostwach Świata Hard Enduro. Jeśli chodzi o udział producentów, swoja obecność aktualnie zadeklarowali między innymi: Sherco, KTM, Husqvarna, Beta, GASGAS i Yamaha.

Red Bull KTM Factory Racing jest w tej chwili na najwyższym stopniu podium z mistrzem WESS z 2019 roku Manuelem Lettenbichlerem na czele. Lettenbichler, gwiazda serii 2019 i zwycięzca Red Bull Romaniacs w 2020 roku, bezsprzecznie rozpoczyna sezon 2021 jako faworyt.

Sherco Factory Racing wystawia duet pretendentów do tytułu w osobach Mario Romana i Wade’a Younga. Francuski producent ma nadzieję, że Roman powtórzy swoją zwycięską formę z Extreme XL Lagares z 2019 roku, gdy sezon rozpocznie się ponownie tam za mniej niż cztery tygodnie.

Trio Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing składające się z Billy’ego Bolta, Grahama Jarvisa i Alfredo Gomeza również będzie trudne do pokonania. Bolt jest mistrzem WESS 2018, a Gomez zajął wtedy drugie miejsce. A Jarvis? Jarvis to po prostu legenda Hard Enduro, która nigdy nie odpuszcza.

Oczywiście oczekiwania są wysokie, ponieważ Jonny Walker zadebiutuje na motocyklu Beta. Po jego 10-letniej karierze w zespole KTM będzie ekscytujące zobaczyć go rywalizującego w nowych barwach. Podobnie Pol Tarres, po latach w TTM, wystartuje teraz w swoim własnym zespole wspieranym przez Yamahę Trece Racing.

GASGAS Factory Racing postawił na mieszankę doświadczenia i młodości w zespole. Tadek Błażusiak mimo lat doświadczeń, jak wiemy najlepiej, jest zawsze głodny sukcesu, a Michael Walkner to młody austriacki zawodnik, na którego rywale powinni uważać.

TTR Squadra Corse wystawi trzyosobową drużynę z Travisem Teasdale, Kevinem Gallasem i Azzalinim Alessandro na maszynach GASGAS i będzie prywatnym zespołem, z którą muszą się liczyć nawet fabryczne zespoły.

Jarvis Husqvarna Racing, zarządzany przez Grahama Jarvisa, to także nowy zespół, na który warto zwrócić uwagę w 2021 roku. Wśród pięciu zawodników znaleźli się: Teodor Kabakchiev, Will Hoare, Jonathan Richardson, Sam Winterburn i Grant Churchward. To prawdziwa mieszanka surowego, młodego talentu, który pojedzie pod bacznym okiem Grahama. Cóż, naszym zdaniem możemy się spodziewać prawdziwej petardy.

Dodajmy do tego spore grono młodych zawodników, takich jak Izraelczyk Suff Sella, Rosjanin David Leonov, Niemcy Tim Apolle i Leon Hentschel oraz Matt Green z RPA, którzy również się zapisali.

Dla tych, którzy chcą być liczeni w oficjalnej klasyfikacji mistrzostw, zawodników, zarówno zawodowych, jak i amatorskich, rejestracja na Mistrzostwa Świata Hard Enduro 2021 jest nadal otwarta.

Przypomnijmy, że wymagana jest międzynarodowa licencja FIM Enduro. Zawodnicy mogą je otrzymać od swoich federacji narodowych. Natomiast rejestracja do mistrzostw NIE powoduje automatycznego wpisania zawodników do każdej rundy serii. W celu zgłoszenia konieczny jest bezpośredni kontakt z lokalnymi organizatorami wydarzenia.

Kalendarz Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

I runda – Extreme XL Lagares – Portugalia, 7-9 maja
II runda – Red Bull Erzbergrodeo – Austria, 3-6 czerwca
III runda – Abestone Hard Enduro – Włochy, 10-11 czerwca
IV runda – Red Bull Romaniacs – Rumunia, 27-31 lipca
V runda – Red Bull TKO – USA, 13-15 sierpnia
VI runda – HERO Challenge – Polska, 11-12 września
VII runda – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania,1-3 października
VIII runda – GetzenRodeo – Niemcy, 29-30 listopada

Partnerzy

facebook youtube