Mocna obsada Mistrzostw Świata Hard Enduro 2021
16 kwietnia 2021
Wyniki piętnastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
18 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

SuperEnduro pojedzie na Wyspie Man

Po odwołaniu serii Mistrzostw Świata SuperEnduro w tym roku, zawodnik Mistrzostw Świata i Europy Juniorów, Tom Knight wziął sprawy w swoje ręce i postanowił przeprowadzić własną imprezę na Wyspie Man.

SuperEnduro pojedzie na Wyspie Man – szczegóły

Zbieżność nazwisk nie jest tutaj przypadkowa. Bratanek legendy – Davida Knighta nie pogodził się ze stratą sezonu halowego, więc zdecydował się zrobić swoje własne zawody.

Wydarzenie SuperEnduro odbędzie się na początku czerwca, w tygodniu, w którym normalnie odbywałyby się kultowe wyścigi Isle of Man TT. Ze względu na obostrzenia obowiązujące na wyspie, TT jednak nie odbędzie się drugi rok z rzędu. To właśnie dlatego Tom zdecydował się na dostarczenie mieszkańcom namiastki motocyklowej akcji.

– To jest coś, co chcieliśmy zrobić od jakiegoś czasu – wyjaśnia Knight. – Chodzi tylko o to, aby znów się coś ruszyło, żeby zachęcić ludzi do jazdy i przywrócić wydarzenia do kalendarza po tak długim czasie, kiedy nadal nic się nie dzieje.

SuperEnduro pojedzie na Wyspie Man już co roku?

Organizacja imprezy w czasie, który normalnie byłby tygodniem TT na wyspie Man, to nie przypadek. TT to ogromne wydarzenie dla wyspy, a wraz z jego kolejnym odwołaniem pojawiają się wyraźne obawy o całkowite zaniechanie imprezy. Imprezy, która choć kultowa, od lat budzi wiele kontrowersji. Tom, który projektuje i buduje tor wraz z Ramsey Motorcycle Club, oficjalnym organizatorem wydarzenia, mówi, że pomysł może zaowocować stałą obecnością SuperEnduro podczas tygodnia TT jako wydarzenia towarzyszącego.

Ograniczenia dotyczące podróżowania na Wyspę Man nadal są bardzo rygorystyczne. Z aktualnych informacji wynika, że po przylocie obowiązują dwa tygodnie kwarantanny i nie zanosi się, żeby przed wrześniem zostały one zniesione. Tak, czy inaczej Isle of Man SuperEnduro odbędzie się 4 czerwca na stadionie Onchan o 17:30.

Partnerzy

facebook youtube