Mistrzostwa Świata SuperEnduro już 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków [VIDEO]
27 października 2023
Sound of Gravity: ekstremalne show zagości w Gliwicach
14 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Monster Energy Triumph Racing ogłosił zawodników na sezon 2024 Mistrzostw Świata w Motocrossie

Monster Energy Triumph Racing przedstawił zawodników, którzy startować będą w klasie MX2 w sezonie 2024 – Mikkela Haarupa i Camdena McLellana. W pierwszym roku obecności teamu w Mistrzostwach Świata w Motocrossie, zarówno Mikkel, jak i Camden, swoim doświadczeniem i talentem są w stanie zapewnić zespołowi udany debiut w tej najważniejszej serii wyścigowej.

Monster Energy Triumph Racing

Haarup wielokrotnie stawał na podium mistrzostw świata w klasie MX2, a sezon 2022 był dla niego wyjątkowy. Duńczyk zajął wtedy siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, a 18-rundową serię zakończył ze stratą zaledwie dwóch punktów do szóstego miejsca. Tym wynikiem potwierdził swoją konsekwencję oraz prędkość, co zwróciło także uwagę menadżera zespołu Monster Energy Triumph Racing, Vincenta Bereni.

Do Mikkela dołączy świetnie rokujący Camden McLellan. Po zajęciu czwartego miejsca w Mistrzostwach Europy EMX250 w 2022 roku, w tym 19-latek zadebiutował w klasie MX2. Niestety, początek sezonu nie należał do udanych, ponieważ kontuzja wykluczyła go z rywalizacji aż do siódmej rundy. Kiedy jednak wrócił do gry, szybko dał się poznać jako spore zagrożenie dla pierwszej piątki. Camden, który w sierpniu podczas GP Szwecji zajął najlepsze w dotychczasowej karierze piąte miejsce, utrzymał poziom do końca rozgrywek, aby ostatecznie zająć 13. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Po prezentacji motocykla podczas Motocross of Nations we Francji, Mikkel rozpoczął testy z zespołem w Hiszpanii, a na początku listopada dołączył do niego Camden. Wstępne opinie są niezwykle pozytywne, a obaj riderzy wraz z zespołem są w pełni skupieni na Mistrzostwach Świata w Motocrossie, które rozpoczną się 10 marca 2024 w Argentynie.

Mikkel Haarup: – Szansa na bycie częścią zespołu fabrycznego takiego jak Monster Energy Triumph Racing nie zdarza się zbyt często. Jestem niezwykle dumny, że dołączam do Triumpha w sezonie 2024 i wiele to dla mnie znaczy. Mamy w zespole odpowiednich ludzi, a wsparcie ze strony wszystkich zaangażowanych osób jest niesamowite. Nie mogę się doczekać, aby pokazać, co potrafi ten nowy motocykl i z niecierpliwością czekam na start wyścigów!

Camden McLellan: – Jestem zaszczycony, że mogę być jednym z dwóch zawodników, którzy mają okazję dołączyć do tego zespołu i stać się częścią jego historii. Długo czekaliśmy, aby zobaczyć motocykl w akcji i wierzę, że firma Triumph poświęciła każdą sekundę, aby zbudować zwycięski motocykl. Już nie mogę się doczekać, kiedy stanę na starcie na nowej maszynie!
Trudno opisać słowami moje pierwsze wrażenia na temat motocykla i zespołu. Naprawdę byłem zachwycony zarówno osiągami motocykla, jak i etyką pracy oraz zaangażowaniem całej załogi. Właśnie rozpoczęliśmy testy i już czuję się bardziej niż komfortowo na motocyklu, a będzie jeszcze lepiej, gdy będziemy dalej dopracowywać wszystko. Moim celem na przyszły rok jest wystartowanie w zawodach i bycie pretendentem do tytułu, ale nie chcę zbytnio wyprzedzać faktów. Przez zimę muszę tylko skoncentrować się na wzmocnieniu kondycji i poprawie szybkości, a wtedy przed pierwszą rundą w przyszłym roku będę mógł mieć bardziej realistyczne oczekiwania.

Vincent Bereni, menadżer zespołu Monster Energy Triumph Racing:Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania Mikkela i Camdena w zespole Monster Energy Triumph Racing. Wspólnie rozpoczniemy historyczny sezon, w którym będziemy rywalizować w Mistrzostwach Świata w Motocrossie. Nasz program testów rozpoczął się zaraz po Motocross of Nations i będziemy go kontynuować przez całą zimę.
Mikkel jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, co jest bardzo ważne dla Triumpha. Pokazał już imponującą prędkość i umiejętności, a dzięki jego motywacji, w połączeniu z etyką pracy i doświadczeniem naszego zespołu, będziemy ciężko pracować, aby osiągnąć nasze cele. Jeśli chodzi o Camdena, nie tylko zaimponował nam w sezonie 2023, ale mam wrażenie, że cały padok był pod wrażeniem jego szybkości i konsekwencji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani obecnością Camdena w zespole i mocno wierzę, że w 2024 roku możemy wynieść jego umiejętności na wyższy poziom. Na razie będziemy kontynuować testy przed nowym sezonem, i przyznam, że nie możemy się doczekać jego rozpoczęcia w Argentynie.

Ian Kimber, szef programu off-road w Triumph Motorcycles: – Podpisanie kontraktu z Mikkelem i Camdenem jako pierwszymi zawodnikami w programie Monster Energy Triumph Racing MX2 wyznacza nowy rozdział w bogatej historii wyścigowej firmy Triumph. Wspólnie, dzięki wysiłkom zespołu prowadzonego przez Vincenta, obaj motocykliści dadzą nam najlepszą szansę na pokazanie światu, do czego zdolny jest nasz nowy motocykl o pojemności 250 cm3. Mikkel i Camden bardzo dobrze zadomowili się w zespole, prezentując swoją doskonałą etykę pracy i umiejętności, a jednocześnie szybko oswajając się z nowym motocyklem, aby przekazać cenne uwagi podczas naszych pierwszych zimowych testów. Obaj pokazali, że mają talent i niesamowitą prędkość, i jesteśmy podekscytowani, że będą pierwszymi zawodnikami Monster Energy Triumph Racing, którzy staną na bramce startowej Mistrzostw Świata MX2 w 2024 roku.

Partnerzy

facebook youtube