Nigdy się nie poddawaj. Webb i jego strategia na wygraną last minute
11 marca 2021
Wyniki dziesiątej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
14 marca 2021
Pokaż wszystkie

Portugalia rusza z Mistrzostwami Hard Enduro

Portugalska Federacja Motocyklowa dołączy do Paulo Moreiry i Extreme Clube de Lagares w 2021 roku, aby stworzyć nowe National Hard Enduro Trophy, czterorundowe mistrzostwa, które zastąpią portugalską serię Hard Enduro. Nowy cykl rozpocznie się w maju od Extreme XL Lagares.

Portugalia rusza z Mistrzostwami Hard Enduro – jak będzie wyglądać seria?

Organizator portugalskiej serii Hard Enduro, Paulo Moreira i jego zespół stoją za wzrostem popularności ekstremalnego enduro w Portugalii – w dużej mierze dzięki niezwykle popularnej imprezie Extreme XL Lagares, która była jedną z rund WESS, a od tego roku nowo utworzonych Mistrzostw Świata Hard Enduro. Od 2021 roku cykl będzie ewoluował wraz z Portugalską Federacją Motocyklową, współpracując z zespołem Melicias w celu stworzenia nowego formatu Mistrzostw Portugalii Hard Enduro.

Harmonogram Mistrzostw Portugalii w Hard Enduro 2021

Runda 1.- 7-9 maja – Extreme XL Lagares 
Runda 2. – 9 października – Torres Vedras 
Runda 3. – 28 listopada – Lousã
Runda 4. – 19 grudnia – Valongo 

Extreme XL Lagares jest na szczycie listy jako największe coroczne wydarzenie enduro na portugalskiej ziemi. W przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy wyścigi na początku sezonu przyciągały zawodników takich jak Mario Roman, Lagares otworzy serię mistrzowską 2021 w maju. W październiku skieruje się na zachód do Torres Vedras i jego słynnych tras, a następnie uda się do środkowej Portugalii i malowniczej Serra da Lousã na trzecią rundę w listopadzie. Seria zakończy się pod koniec roku i powróci do rejonu Porto i Valongo na rundę finałową. National Hard Enduro Trophy 2021 będzie podzielone na klasy: Pro, Expert, Veterans, 2T, 4T, Trial, a także Hobby.

Rejestracja na STRONIE.
Więcej informacji na STRONIE.  

Portugalia rusza z Mistrzostwami Hard Enduro – video teaser

Partnerzy

facebook youtube