Test bluz Extreme Racewear.
23 sierpnia 2005
Tor Motocrossowy- Woj. Pomorskie- Gdańsk- Maćkowy
22 września 2005
Pokaż wszystkie

Test bluz Extreme Racewear, część druga.

Właśnie mija miesiąc od rozpoczęcia testu motocrossowych bluz Extreme Racewear. Poniżej publikujemy opinie trzech osób testujących bluzy Polskiej produkcji, które możecie nabyć w dobrych sklepach motocyklowych już za 90zł.

Bluza prana około 10 razy w temp 40 stopni, wirowana. Bluza nie farbuje, nie traci kolorów, wygląda tak samo jak nowa (poza zabrudzeniami olejem silnikowym – kropki z wydechu, które nigdy się nie spierają). Całe wykończenie bluzy jest bardzo solidne, nic się nie wyciąga i nie pruje. Indywidualny nadruk na plecach jest również jak nowy, nie odkleja się, nie odbarwia –pomimo kilku prań, jak nówka i budzi zazdrość wśród kolegów. Bluza schnie błyskawicznie pomimo dość solidnego i w miarę grubego materiału, który bardzo dobrze, pomimo grubości oddycha. Mam 189cm i przy moim wzroście, bluza mogła by mieć odrobinę dłuższe rękawy ok. 3-4cm*. Pomimo kilku upadków, nie udało mi się bluzy jeszcze uszkodzić. Podsumowując, bluza niczym nie odbiega od dotychczas używanych przeze mnie Acerbisa i O’Neala, wygląda atrakcyjniej i wydaje mi się, że się mniej zużywa, a jej intensywność kolorów wyróżnia ja wśród innych bluz.
Tester 2
Bluza prana ok. 7 razy. Nie widać żadnych śladów zużycia, kolory bez zmian, nie blakną, nie farbują w praniu, szwy w porządku, nic nie jest pozaciągane. Co ciekawe, bluza ma dość intensywny czerwony i biały kolor, co jest jej atutem, ponieważ w tłumie bardziej rzuca się w oczy (przynajmniej ten wzór, który mam ja). Została przetestowana w zawodach cross country i naprawdę fajnie wygląda. Jak już wspominałem wcześniej, rękawy powinny być odrobinę dłuższe, ok. 3cm* (przy moim wzroście 195cm). Jeździ się w niej wygodnie. W porównaniu do Acerbis i O`Neal, w których jeżdżę równolegle, bluza Extreme Racewear różni się jedynie grubością materiału. Jest odrobinę grubsza od nich, ale np. trwalsza od O`Neal, która po 2 treningach puszczała oczka. Podsumowując, wrażenia bardzo dobre.
Tester 3
Bluza prana kilkanaście razy. Nie widać na niej żadnych oznak zużycia, właściwie to wygląda jak świeżo wyjęta z opakowania. Nie traci kolorów, szybko schnie pomimo grubości materiału z jakiego jest wykonana. Żałuję, że moja nie ma nadruku na plecach, ale mam w planie zamówienie takiej.
*Producent bluzy firma Extreme Racewear z Ostródy zapewnia, że w nowych partiach bluz w największym rozmiarze rękawy zostały wydłużone o około 4cm.

Zobacz wszystkie modele i kolory bluz na stronie producenta:

Partnerzy

facebook youtube