Łukasz Kędzierski
11 grudnia 2005
U.K.S. Wiraż Cieszyn
2 stycznia 2006
Pokaż wszystkie

Test bluz Extreme Racewear, cz. III

Test bluz dobiegł końca. Przypominamy, że testowaliśmy trzy bluzy motocrossowe, modele: Dynamic, Alien oraz Mystic. Przez niemal pół sezonu użytkowaliśmy je dość intensywnie. Ścigaliśmy się w nich w trakcie treningów oraz zawodów, w słońcu, w deszczu, na piachu, w lesie, nie oszczędzaliśmy ich w cale, były wielokrotnie prane, a niektóre brały nawet udział w poważniejszych kolizjach. Generalnie spisały się nadzwyczaj dobrze. Przyjrzyjmy się szczegółom:

Zalety:
 • Bardzo wygodne w zakładaniu, noszeniu, zdejmowaniu. Są elastyczne, delikatnie się rozciągają. Są obszerne, swobodnie mieszczą się na zawodnika wyposażonego w pełne “uzbrojenie”, tzn. buzer, ochraniacze na łokcie oraz pas nerkowy. Są również przewiewne.
 • Żadnych śladów zużycia w wyniku prania. Każda była prana przynajmniej 20 razy, kolory ani trochę nie wyblakły, a materiał nie stracił na jakości (brak zaciągnięć, zmechacenia itp.).
 • Wysoka jakość wykonania. Równe oraz trwałe szwy, starannie wszyte metki. Mocny materiał. W trakcie użytkowania nic się nie pozaciągało, nie przetarło, nie urwało. Nawet z poważnych upadków zwykle wychodziły bez najmniejszych zadrapań.
 • Wyjątkowo ciekawa stylistyka. Z pewnością wyróżniają się z tłumu, zwłaszcza modele kilku kolorowe z białymi elementami. Zobaczcie zresztą sami na zdjęciach.
 • Szeroki wybór modeli: Dynamic, Spider, Mystic oraz Alien. Każdy model dostępny w popularnych barwach, co umożliwia dopasowanie do ubrań innych producentów, a także do koloru motocykla.
 • Możliwość zamówienia wysokiej jakości nadruku na plecach, np. numer oraz nazwisko zawodnika.
 • Dostępność małych i dużych rozmiarów, od L (164 cm wzrostu) do XXL (194 cm wzrostu).
 • Atrakcyjna cena, 89 PLN. Nawet bardzo atrakcyjna!!!

Wady:

 • Zbyt krótkie rękawy. W przypadku rozmiaru XXL, powinny być o 3-4 cm dłuższe (ale jak zapewnił nas producent ta wada jest już poprawiona w nowej serii).
 • Tak jak we wszystkich bluzach konkurencji, białe wstawki nie zawsze chciały się doprać z błota lub śladów oleju. Po dokładnym przyjrzeniu się bliżej, widać małe, brązowe plamy. Oczywiście nie wpływa to na komfort użytkowania, bluzy ciągle wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Neutralne komentarze – czyli wszystko jest w porządku, ale my jesteśmy bardzo wymagający i trochę się będziemy czepiać:

 • Ściągacze na rękawach mogłyby być bardziej dopracowane, np. nieco szersze oraz z delikatniejszego materiału. Chociaż z drugiej strony takie proste ściągacze nie czepiają się rzepów np. od rękawiczek, co jest ich zaletą.
 • Materiał sprawia wrażenie nieco grubego, to tylko wrażenie, ale może uda się w przyszłości coś zmienić, np. zastosować materiał przypominający siatkę.
 • Rada marketingowa dla producenta. Przydałyby się: ładniejsze opakowanie, zamiast zwykłego worka foliowego, doczepiane metki w stylu markowych ciuchów (opis produktu, rozmiar, opis “niezwykłych” właściwości oraz naklejka z logo producenta – to taki miły gadżet dla klienta).

Wystawiamy testowanym bluzom motocrossowym ocenę 4++ (w skali 1-6). Nota byłaby wyższa, np. 5, gdyby producent pakował towar w bardziej atrakcyjny i zachęcający sposób.

Z pewnością ogromnym plusem jest bardzo korzystna relacja ceny do jakości, ponieważ na rynku rzadko można nabyć taki produkt za mniej niż 90 PLN. Porównywalne bluzy bardziej znanych, zagranicznych producentów zwykle kosztują (w sklepie) minimum. 150 PLN.

Zostaliśmy mile zaskoczeni jakością oraz funkcjonalnością produktów firmy Extreme Racewear. Czekamy na nowe modele oraz ofertę spodni, rękawiczek, a także innych akcesoriów do motocrossu/ enduro/ atv/ mtb/ bmx.

Więcej szczegółów nt. produktu oraz informacje handlowe bezpośrednio u producenta:

Producent odzieży
Extreme Racewear
ul. Drwęcka 12, 14-100 Ostróda,
tel. +48 089 642 03 43, tel./ fax +48 089 642 25 04
tel. kom. 0 603 610 938

Partnerzy

facebook youtube