Wyniki piątej rundy AMA Pro Motocrossu. Wielkie święto motocrossu w RedBud [VIDEO]
4 lipca 2022
Wyniki 16 rundy MXGP. Tim Gajser zdobywa piąty tytuł mistrzowski [VIDEO]
16 sierpnia 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki 15 rundy MXGP. Yamaha wygrywa w Szwecji [VIDEO]

MXGP po dwóch latach przerwy powróciło na szwedzki tor Uddevalla, gdzie stawiło się ponad 20 tysięcy kibiców, aby wspierać swoich faworytów. Wyścigi, jak zawsze, dostarczyły wielu emocji, a na najwyższym stopniu podium w obu klasach tym razem było niebiesko.

Wyniki 15 rundy MXGP

W klasie MXGP Jeremy Seewer wygrał po dwóch mocnych startach. Szwajcar w pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce, a w drugim zwyciężył, przez cały wyścig trzymając za sobą Tima Gajsera i Romaina Febvre. Maxime Renaux zwyciężył w pierwszym wyścigu, choć Seewer siedział mu niemal cały czas na tylnym kole. Niestety drugi wyścig Renaux zakończył już na pierwszym okrążeniu, kiedy musiał się wycofać z powodu bólu po tym jak upadł, a Ben Watson na niego najechał.

Tim Gajser przez cały dzień jechał mądrze, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 4-2. Słoweniec ma aktualnie 115 punktów przewagi w tabeli i w przyszły weekend w Finlandii może już przypieczętować tytuł mistrzowski.

Glenn Coldenhoff wywalczył dla Yamahy najniższy stopień podium. Coldenhoff pierwszy wyścig ukończył na trzecim miejscu, co dało niebieskim wynik 1-2-3. W drugim wyścigu po słabszym starcie zdołał ukończyć rywalizację na piątym miejscu.

Czwarte miejsce z wynikami 6-3 zajął Romain Febvre, a pierwszą piątkę zamknął Jorge Prado (5-6).

20. Jed Beaton

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 15 rundach)

20. Alvin Östlund 102

Wyścigi klasy MX2 to po raz kolejny pokaz umiejętności i prędkości Toma Vialle i Jago Geertsa. Czołowy duet dominował w obu wyścigach, ale błąd popełniony przez Vialle dał Geertsowi zwycięstwo w rundzie.

W pierwszym wyścigu Vialle szybko wyprzedził rywali i wypracował sobie przewagę. Geerts podążał za nim, jednak strata ośmiu sekund była zbyt duża i nie udało u się jej zniwelować. W drugim wyścigu Geerts ponownie gonił Vialle, a błąd i upadek Toma dały Jago niezbędną przewagę. Gdy wyminęli Simona Laegenfeldera, Geerts nadał tempo, któremu tylko Vialle mógł dorównać. Zawodnicy stoczyli intensywny pojedynek i choć Vialle starał się jak mógł, to Geerts nie popełnił błędu i to on przejechał metę pierwszy.

Belg utrzymał 23 punkty przewagi w klasyfikacji generalnej i do Finlandii jedzie jako faworyt do tytułu na trzy rundy przed końcem sezonu.

Simon Laegenfelder wrócił do formy po udarze cieplnym, którego doznał dwa tygodnie temu w Lommel i zajął trzecie miejsce na podium przed Kevinem Horgmo i Mikkelem Haarupem.