Wyniki inauguracyjnej rundy AMA Supercrossu 2024. Lawrence i Hampshire wygrywają w Anaheim [VIDEO]
8 stycznia 2024
Wyniki drugiej rundy AMA Supercrossu 2024. Błotna batalia w San Francisco [VIDEO]
15 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt mimo kontuzji kolana wygrywa w Riesie [VIDEO]

SuperEnduro-R3-2023-Riesa-Race

Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Riesie dostarczyła nie tylko emocjonujących wyścigów, ale także sporo dramatycznych momentów. Już w trakcie treningów, Billy Bolt kontuzjował kolano. Mimo tego, był w stanie wygrać dwa wyścigi i pokonać Jonny’ego Walkera, który w tym sezonie stanowi jego największe zagrożenie.

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro

Jak dotąd w tym sezonie Jonny Walker był jedynym zawodnikiem, który rzucił wyzwanie Boltowi, więc to była jego szansa. Podczas wyścigu Superpole, nikt nie tracił czasu, ale to Walker uzyskał najlepszy czas.
W pierwszym wyścigu Walker zgarnął holeshota, ale szybko został wyprzedzony przez Bolta w sekcji kamieni, który mimo kontuzji świetnie sobie radził. Walkerowi zajęło chwilę odzyskanie prowadzenia, jednak niedługo później miał problem z motocykle, co skrzętnie wykorzystał Billy wyprzedzając i dowożąc prowadzenie do mety.

W drugim wyścigu, w którym start jest w odwróconej kolejności, początkowo na czele jechał Tim Apolle, którego ścigał Jonny Walker. Bolt w tym czasie sukcesywnie przedzierał się przez stawkę, aby dotrzeć do drugiego miejsca w połowie wyścigu. Wydawało się, że Bolt nie jest w stanie zagrozić jadącemu sporo przed nim Walkerowi, jednak Jonny popełnił dwukrotnie popełnił błąd na dużych oponach i oddał wygraną Boltowi na talerzu.

Dopiero w trzecim wyścigu Walker pojechał po zwycięstwo, jednak nie uratowało to wyniku rundy, którą wygrał kontuzjowany Bolt.
O trzecie miejsce w Riesie toczyła się prawdziwa batalia pomiędzy Manuelem Lettenbichlerem, Mitchem Brightmorem i Willem Hoare. Ostatecznie wyniki 4-3-5 zapewniły najniższy stopień podium zawodnikowi gospodarzy, który w klasyfikacji generalnej rozdzielił czterech Brytyjczyków.

Dominik Olszowy, który uzyskał trzeci czas w kwalifikacjach Superpole, zajął w Niemczech ósme miejsce z wynikami 6-6-9.

W klasie Junior triumfował Suff Sella przed Ashtonem Brightmorem i Milanem Schmueserem. Oskar Waligóra zajął ósme miejsce, a Aleksander Gotkowski 12.

Aż piątka naszych zawodników wystartowała w Pucharze Europy. Najwyżej sklasyfikowany, na piątej pozycji, został Damian Broniewski. Tuż za nim uplasowali się Maciek Więckowski, Kacper Baklarz i Hubert Żbikowski. Hubert Hyła z powodu upadku nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim, jak sam przyznał, pojechał poniżej swoich oczekiwań.

Kolejna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro już 20 stycznia w Rumunii.

SuperEnduro-R3-2023-Riesa-Race

Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 3 rundach)

  1. Billy Bolt 182
  2. Jonathan Walker 166
  3. Will Hoare 117
  4. Manuel Lettenbichler 110
  5. Dominik Olszowy 95
  6. Mitchell Brightmore 85
  7. Tim Apolle 73
  8. Diogo Vieira 70
  9. Eddie Karlsson 69
  10. Alfredo Gomez 63

Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube