Mistrzostwa Świata SuperEnduro: oficjalna relacja video z rundy w Krakowie
19 grudnia 2023
Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt mimo kontuzji kolana wygrywa w Riesie [VIDEO]
9 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki inauguracyjnej rundy AMA Supercrossu 2024. Lawrence i Hampshire wygrywają w Anaheim [VIDEO]

Runda otwarcia tegorocznego Monster Energy AMA Supercrossu jak zawsze pojechała w Anaheim. W tym roku do klasy 450 dołączyli bracia Jett i Hunter Lawrence, na starcie zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zobaczyliśmy również Jorge Prado, a wielu zawodników, jak chociażby: Chase Sexton, Cooper Webb, Dylan Ferrandis, czy Jo Shimoda zmieniło barwy.

Wyniki inauguracyjnej rundy AMA Supercrossu 2024

Jeśli ktoś przed pierwszą rundą zastanawiał się, jak sobie poradzi Jett w klasie królewskiej na stadionach, to już nie ma się nad czym zastanawiać. Po perfekcyjnym zeszłym sezonie w motocrossie, Jett rozpoczął ten rok od zwycięstwa, a jeśli tylko zdoła utrzymać poziom, to jego rywale będą ponownie mieli ciężki orzech do zgryzienia.

Drugi na mecie był Jason Anderson, który nie pozwolił, aby Jett zniknął mu z horyzontu całkowicie, choć ne udało mu się do niego zbliżyć, aby podjąć realną walkę. Chase Sexton przez większą część wyścigu jechał samotnie na czwartym miejscu, a pod koniec wykorzystał błąd Coopera Webba i zajął ostatnie miejsce na podium.

Ken Roczen, który z łatwością wygrał wyścig kwalifikacyjny, znalazł się w samym środku karambolu już na samym początku wyścigu głównego, co ostatecznie pozwoliło mu zająć zaledwie 10 miejsce. Nie był to również idealny wieczór dla Eli Tomaca, który tym razem wyglądał jak cień dawnego siebie, zajmując dziewiąte miejsce.

Jorge Prado przez większość wyścigu głównego jechał w pierwszej dziesiątce, ale pod koniec spał o trzy pozycje i musiał się zadowolić 13. miejscem w swoim supercrossowym debiucie za oceanem.

O wielkim pechu może mówić Hunter Lawrence, który w kwalifikacjach zaliczył groźnie wyglądający upadek, a w LCQ miał słaby start i musiał się przedzierać przez stawkę. W dalszej części wyścigu, gdy walczył z Cadem Clasonem o awans, najpierw miał problemy w sekcji rytmicznej oddając nieco pola rywalowi, który później nie pozwolił się wyprzedzić. Tym sposobem starszy z braci Lawrence nie pojechał w pierwszym głównym wyścigu klasy 450 w swojej karierze.

Wyniki inauguracyjnej rundy AMA Supercrossu 2024 – klasa SX450

1 Jett Lawrence
2 Jason Anderson
3 Chase Sexton
4 Aaron Plessinger
5 Dylan Ferrandis
6 Cooper Webb
7 Justin Barcia
8 Justin Cooper
9 Eli Tomac
10 Ken Roczen
11 Malcolm Stewart
12 Adam Cianciarulo
13 Jorge Prado
14 Justin Hill
15 Derek Drake

W klasie SX250 West wczesne prowadzenie objął debiutujący Julien Beaumer, którego ścigali Levi Kitchen i RJ Hampshire. Hampshire nie zamierzał jednak chować się za rywalami i najpierw wyprzedził Kitchena, a następnie Beaumera, obejmując prowadzenie i dowożąc je do mety. To pierwsze wygrana w Anaheim zawodnika Husqvarny, który w następny weekend w San Francisco pojedzie po raz pierwszy w karierze z czerwona tabliczką lidera.

Jordon Smith również był w gazie i gdyby tylko lepiej wystartował, być może byłby w stanie powalczyć o zwycięstwo. Smith stoczył najpierw batalię z Kitchenem, a okrążenie później wyprzedził również Beaumera przejmując drugie miejsce.

Na kolejnych okrążeniach Kitchen nie wystrzegł się błędów tracąc dogodną pozycję, ale szybko się pozbierał i nie dość, że odrobił straty, to jeszcze awansował na trzecie miejsce, na którym zakończył inauguracyjną rundę.
Jo Shimoda, który zmienił barwy z zielonych na czerwone, zaliczył słaby start i musiał przedzierać się przez stawkę. Ostatecznie Japończyk zajął czwarte miejsce, a pierwsza piątkę uzupełnił Max Vohland.

Wyniki inauguracyjnej rundy AMA Supercrossu 2024 – klasa SX250 West

1 R.J. Hampshire
2 Jordon Smith
3 Levi Kitchen
4 Jo Shimoda
5 Max Vohland
6 Julien Beaumer
7 Garrett Marchbanks
8 Mitchell Oldenburg
9 Ryder DiFrancesco
10 Carson Mumford
11 Anthony Bourdon
12 Cole Thompson
13 Hunter Yoder
14 Robbie Wageman
15 Joshua Varize

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube