Mistrzostwa Polski w Motocrossie 2023. Galeria zdjęć z Chełmna
21 września 2023
Wyniki finałowej rundy SMX. Lawrence i Deegan zdobyli historyczne tytuły w LA Coliseum [VIDEO]
26 września 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki finałowej rundy MXGP 2023. Geerts wygrywa ostatnia rundę w klasie MX2, wielki powrót Gajsera [VIDEO]

Dziewiętnasta i tym samym ostatnia runda Mistrzostw Świata w Motocrossie zakończyła sezon w wielkim stylu. Wietrzny dzień w Matterley Basin sprawił, że warunki nie były łatwe, ale zawodnicy i tak zapewnili świetne widowisko podczas ostatnich wyścigów.

Wyniki finałowej rundy MXGP 2023

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Glenn Coldenhoff zgarnął holeshota, a za nim jechała czwórka zawodników plasujących się w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej. Dość szybko doszło do roszady i Jorge Prado po kilku okrążeniach spadł na czwarte miejsce, Tim Gajser był natomiast drugi, Jeremy Seewer trzeci, a Romain Febvre skorzystał na upadku Rubena Fernandeza i jechał piąty. Na kilka okrążeń przed końcem Gajser dogonił i wyprzedził Coldenhoffa, a Seewer zrobił to samo na ostatnim okrążeniu. Prado, mimo wysiłków, musiał się zadowolić czwartą pozycją, a Febvre dojechał na metę z piątym czasem.

W drugim wyścigu ponownie holeshota zgarnął Glenn Coldenhoff, ale tym razem Tim Gajser nie pozwolił mu długo cieszyć się prowadzeniem. Słoweniec przejął pierwszą pozycję i utrzymał ją aż do mety. Jorge Prado zaliczył upadek i ukończył wyścig dopiero na 18 pozycji. Tym razem drugi na mecie zameldował się Romain Febvre, a trzeci był Ruben Fernandez. Zawodnicy Yamahy uzupełnili pierwszą piątkę: Coldenhoff był czwarty, a Jeremy Seewer piąty.

W klasyfikacji rundy triumfował Gajser z wynikiem 1-1, drugie miejsce zajął Seewer (2-5), a trzeci był Romain Febvre (5-2).

Wyniki finałowej rundy MXGP 2023 – klasa MXGP

 1. Tim Gajser
 2. Jeremy Seewer
 3. Romain Febvre
 4. Glenn Coldenhoff
 5. Ruben Fernandez
 6. Calvin Vlaanderen
 7. Pauls Jonass
 8. Tom Koch
 9. Valentin Guillod
 10. Jorge Prado

Klasyfikacja generalna sezonu klasy MXGP

 1. Jorge Prado 921
 2. Romain Febvre 854
 3. Jeremy Seewer 759
 4. Glenn Coldenhoff 695
 5. Ruben Fernandez 654
 6. Calvin Vlaanderen 599
 7. Alberto Forato 490
 8. Jeffrey Herlings 456
 9. Valentin Guillod 363
 10. Maxime Renaux 314

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Simon Laengenfelder zgarnął holeshota i prowadził od startu do mety. Nawet jadący niedaleko niego na drugiej pozycji Thibault Benistant i na trzeciej Jago Geerts nie byli w stanie zagrozić Niemcowi. Andrea Adamo był czwarty, po tym jak wyprzedził Roana van de Moosdijka i Kaya de Wolfa.

W drugim wyścigu holeshota zgarnął Liam Everts, ale szybko wyprzedził go Kay de Wolf. W tym czasie Jago Geerts jechał szósty, ale sukcesywnie wyprzedzał rywali. Chwilę później za de Wolfem jechali Andrea Adamo i Jago Geerts, a cała trójka mocno odjechała reszcie stawki. Na trzy okrążenia przed końcem Adamo prawie wyprzedził de Wolfa, ale to Geerts idealnie wymierzył czas swojej szarży. Najpierw wyprzedził Adamo, a następnie, na dwa okrążenia przed końcem, wyprzedził de Wolfa, objął prowadzenie i obronił je dowożąc do mety.

Tym samym z wynikiem 3-1 Jago Geerts wygrał swoje ostatnie Grand Prix w klasie MX2 oraz wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji sezonu. Drugie miejsce w Matterley Basin wywalczył Simon Laengenfelder, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a trzecie świeżo upieczony mistrz świata – Andrea Adamo.

Wyniki finałowej rundy MXGP 2023 – klasa MX2

 1. Jago Geerts
 2. Simon Laengenfelder
 3. Andrea Adamo
 4. Kay de Wolf
 5. Thibault Benistant
 6. Liam Everts
 7. Roan Van De Moosdijk
 8. Kevin Horgmo
 9. Camden Mc Lellan
 10. Andrea Bonacorsi

Klasyfikacja generalna sezonu klasy MX2

 1. Andrea Adamo 826
 2. Jago Geerts 759
 3. Simon Laengenfelder 755
 4. Liam Everts 734
 5. Lucas Coenen 577
 6. Kay de Wolf 573
 7. Kevin Horgmo 565
 8. Roan Van De Moosdijk 560
 9. Thibault Benistant 533
 10. Rick Elzinga 394

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube