Wyniki ósmej rundy AMA Supercrossu 2024. Daytona zwycięska dla Lawrence’a i Vialle [VIDEO]
5 marca 2024
Wyniki dziewiątej rundy AMA Supercrossu 2024. Lawrence i Vialle wygrywają w Birmingham [VIDEO]
11 marca 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki inauguracyjnej rundy MXGP w Argentynie. Świetny debiut Triumpha w MX2 [VIDEO]

Tegoroczny sezon Mistrzostw Świata w Motocrossie wystartował w Argentynie. Gospodarzem pierwszej rundy był tor Villa La Angostura, który ma nawierzchnię wymagającą maksymalnej koncentracji, a jego nieprzewidywalny charakter sprawił, że podczas wszystkich wyścigów sporo się działo.

Wyniki inauguracyjnej rundy MXGP

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jorge Prado zgarnął holeshota, ale to Maxime Renaux szybko przejął prowadzenie. Prado nie zamierzał odpuszczać i jeszcze na tym samym okrążeniu wyprzedził rywala. Romain Febvre miał trudne pierwsze okrążenie, spadając na piąte miejsce, a Tim Gajser z kolei zaliczył upadek. Febvre zaczął odrabiać straty, ale zanim dojechał do drugiego miejsca, Prado był już daleko z przodu poza zasięgiem rywali.

Pauls Jonass pojechał świetnie wyprzedzając Renaux i zajął trzecie miejsce. Gajser z kolei był w stanie wrócić na piąte miejsce, z którym dojechał do mety.

Jeffrey Herlings na początku zajmował piąte miejsce, ale po upadku wypadł z pierwszej dziesiątki. Przed końcem wyścigu udało mu się nieco odrobić straty i finiszował na ósmej pozycji. To na pewno nie jest rezultat, którego oczekiwałby po sobie Holender.

W drugim wyścigu Gajser objął prowadzenie, a Prado szybko wyprzedził Paulsa Jonassa i objął drugie miejsce. Febvre uplasował się na trzeciej pozycji, a cała trójka szybko oddzieliła się od reszty stawki.

Gajser ostatecznie dowiózł prowadzenie do mety i odniósł zwycięstwo w drugim wyścigu. Pomimo presji ze strony Febvre, Prado był w stanie utrzymać drugą pozycję i odnieść zwycięstwo w rundzie. Podium uzupełnili Romain Febvre i Tim Gajser. Niestety miejsca na nim zabrakło dla Paulsa Jonassa, który pojechał świetnie, ale musiał się zadowolić czwartą pozycją. Pierwszą piątkę uzupełnił Maxime Renaux.

Wyniki inauguracyjnej rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Jorge Prado
 2. Romain Febvre
 3. Tim Gajser
 4. Pauls Jonass
 5. Maxime Renaux
 6. Jeremy Seewer
 7. Jeffrey Herlings
 8. Glenn Coldenhoff
 9. Calvin Vlaanderen
 10. Valentin Guillod

W pierwszym wyścigu klasy MX2 holeshota zgarnął Marc-Antoine Rossi. Nie zatrzymało to jednak Lucasa Coenena przed szybkim przejęciem prowadzenia. Niestety, Belg zaliczył upadek, doznał kontuzji kciuka i nie ukończył wyścigu. To pozwoliło Rossiemu ponownie wyjść na prowadzenie z około pięcioma sekundami przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Wtedy również on zaliczył upadek i spadł na trzecie miejsce za Thibault Benistanta i Simona Langenfeldera.

Następnie Langenfelder wyszedł na prowadzenie i zaczął odjeżdżać, ale na dwa okrążenia przed końcem Kay De Wolf dołączył do czołówki, aby walczyć o drugie miejsce. W ostatnim zakręcie wyścigu, De Wolf wyprzedził jadącego na drugim miejscu Benistanta, spychając tym samym rywala na trzecią pozycję. Mikkel Haarup w swoim debiucie na motocyklu marki Triumph spisał się dobrze i zajął piąte miejsce.

Pomimo kontuzji kciuka, Lucas Coenen stanął na starcie drugiego wyścigu i szybko znalazł się na czele, po czym chwilę później wypadł z toru. Był jednak tak zdeterminowany, że ponownie dotarł do przodu stawki i wyprzedzając Langenfeldera objął prowadzenie.

Kay de Wolf zajmował czwarte miejsce, ale nie zamierzał na nim pozostać. Ruszył do przodu, dogonił i wyprzedził Langenfeldera oraz Mikkela Haarupa, obejmując drugie miejsce. Jednak na kilka zakrętów przed końcem wyścigu Coenen ponownie się rozbił i podarował zwycięstwo De Wolfowi. Drugi na mecie był Mikkel Haarup, a trzeci Lucas Coenen.

Simon Langenfelder z wynikami 1-4 zajął drugie miejsce na podium, a Haarup zaliczył dla Triumpha znakomity debiut zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji rundy. Drugi z zawodników Triumpha, Camden McLellan, uzyskał wyniki 11-6 i zajął ostatecznie dziewiątą pozycję w klasyfikacji rundy.

Wyniki inauguracyjnej rundy MXGP – klasa MX2

 1. Kay de Wolf
 2. Simon Laengenfelder
 3. Mikkel Haarup
 4. Thibault Benistant
 5. Andrea Adamo
 6. Ferruccio Zanchi
 7. Marc-Antoine Rossi
 8. Sacha Coenen
 9. Camden Mc Lellan
 10. Rick Elzinga

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube