Mistrzostwa Świata SuperEnduro: wyniki drugiej rundy sezonu w Riesie [VIDEO]
9 stycznia 2023
Dakar 2023: Kevin Benavides wygrywa w klasie motocykli. Eryk Goczał ze złotem w klasie SSV! [VIDEO]
16 stycznia 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercross 2023. Mistrzowie dominują w Anaheim [VIDEO]

Pierwszy wyścig w sezonie to także pierwszy test bojowy nowych motocykli, nowych ustawień oraz sprawdzian własnej formy. Dlatego, podczas Anaheim I, nikt nie jest pewny swego, a wyniki nie zawsze wskazują, jak potoczy się reszta sezonu.

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercross 2023

W klasie SX450 Colt Nichols zgarnął holeshota, ale Justin Barcia szybko przejął prowadzenie i próbował uciec. Eli Tomac nie pozwolił mu na to i odbił prowadzenie, gdy Barcia popełnił błąd i wypadł z toru. Mimo, że wyglądało, iż urzędujący mistrz ma ten wyścig pod kontrolą, niedługo później zaliczył upadek, a prowadzenie przejął najpierw Malcolm Stewart, a później Chase Sexton, który wykonał block pass na Stewarcie wypychając go z toru.

Stewart kontynuował mocną jazdę, ale chwilę później w sekcji rytmicznej, zaliczył fatalny upadek przelatując nad kierownicą. Długo się zbierał, ale w końcu wrócił na motocykl, więc wydaje się, że nie odniósł obrażeń.

Z przodu natomiast Eli Tomac ruszył na Sextona i odzyskał prowadzenie. Tym razem na dobre – Tomac odnotował swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu otwarcia.

Na drugim miejscu znalazł się Cooper Webb, który może nie wyglądał szczególnie imponująco, ale w trakcie głównego wyścigu jechał równo i skrzętnie wykorzystywał okazje. Po pięciu okrążeniach na prowadzeniu, Sexton zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Na czwartym miejscu uplasował się Dylan Ferrandis, który był w stanie odrobić straty po złym starcie. Piąte miejsce zajął Ken Roczen, który debiutował na Suzuki. Jak zawsze Roczen był silny na początku wyścigu, jednak później popełnił kilka drobnych błędów, które okazały się w ostatecznym rozrachunku dość kosztowne.

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercross 2023 – klasa SX450

 1. Eli Tomac
 2. Cooper Webb
 3. Chase Sexton
 4. Dylan Ferrandis
 5. Ken Roczen
 6. Colt Nichols
 7. Jason Anderson
 8. Aaron Plessinger
 9. Adam Cianciarulo
 10. Joey Savatgy
 11. Justin Barcia
 12. Marvin Musquin
 13. Christian Craig
 14. Dean Wilson
 15. Justin Hill

Akcja w klasie SX250 West nie była tak dramatyczna, jak w SX450, jeśli nie liczyć fatalnego upadku Austina Forknera tuż po starcie. Forkner nie wrócił do wyścigu i został zwieziony z toru.

Z przodu stawki natomiast niepodzielnie rządził Jett Lawrence. Jettson prowadził na każdym okrążeniu i żaden z rywali nie był w stanie rzucić mu wyzwania.

Drugie miejsce zajął RJ Hampshire, który był szybki przez cały dzień i w finale sukcesywnie parł do przodu. Na trzecim miejscu uplasował się Cameron McAdoo, który przez większą część wyścigu jechał drugi, ale zbetonowane ramiona utrudniły mu końcowe starcie z RJ Hampshirem.

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercross 2023 – klasa SX250 West

 1. Jett Lawrence
 2. R.J. Hampshire
 3. Cameron McAdoo
 4. Mitchell Oldenburg
 5. Max Vohland
 6. Enzo Lopes
 7. Levi Kitchen
 8. Phil Nicoletti
 9. Stilez Robertson
 10. Derek Kelley
 11. Dylan Walsh
 12. Derek Drake
 13. Cole Thompson
 14. Anthony Rodriguez
 15. Robbie Wageman

Druga runda tegorocznej serii odbędzie się 14 stycznia w Oakland. Na starcie ponownie zobaczymy klasy SX450 i SX250 West.

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube