Wyniki jedenastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
17 marca 2021
Wyniki dwunastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
21 marca 2021
Pokaż wszystkie

Żadnych wydarzeń sportowych w Holandii przynajmniej do lipca. Co z MXGP?

Potwierdzono, że wydarzenia sportowe w Holandii nie będą mogły się odbywać co najmniej do 1 lipca. Co w takim razie z zaplanowaną na maj rundą MXGP?

Runda otwarcia Mistrzostw Świata MXGP jest obecnie zaplanowana na 22 i 23 maja, ale jeśli Infront Moto Racing nadal będzie chciał przeprowadzić zawody z udziałem kibiców, nie będzie to już możliwe w tym terminie.

Żadnych wydarzeń sportowych w Holandii przynajmniej do lipca

Przed 1 lipca zostaną zorganizowane pewne imprezy testowe, na których możliwa będzie obecność fanów. Jednak poza tymi wydarzeniami, obecność widzów będzie zakazana.

– Organizatorzy koncertów, festiwali, zawodów sportowych i kongresów mogą ponownie zacząć planować swoje wydarzenia po 1 lipca – poinformował rząd. – Jeśli wydarzenie będzie musiało zostać odwołane ze względu na rosnące wskaźniki dotyczące pandemii, organizatorzy otrzymają od rządu swego rodzaju dotację rekompensującą odwołanie imprezy.

Organizatorzy otrzymają bezzwrotną dotację w wysokości 80% poniesionych kosztów. Pozostała część będzie wypłacana w formie pożyczki. Na program zarezerwowano 385 milionów euro. Program dotyczy wydarzeń, które miały obyć się od 31 grudnia. Wydarzenia, które zostały zainicjowane w zeszłym lub w tym roku, są objęte tym rozporządzeniem, jeśli zostaną przesunięte na termin po 1 lipca.

Rząd spodziewa się, że od tego dnia będzie możliwe więcej, choć nadal pozostaje niepewność. Oczekuje się, że każda osoba w wieku powyżej 18 lat zostanie zaszczepiona lub otrzyma pierwszą dawkę w lipcu.

Źródło: NOS.nl

Partnerzy

facebook youtube