Wyniki trzynastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
12 kwietnia 2021
Wyniki czternastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
14 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Zwycięzca Rajdu Dakar Kevin Benavides przechodzi do KTM’a

W zeszłym tygodniu, Red Bull KTM Factory Racing ogłosił, że zwycięzca Rajdu Dakar 2021 Kevin Benavides dołączył do ich fabrycznego zespołu rajdowego, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Rajdach Cross-Country oraz oczywiście w Dakarze. To spore zaskoczenie, po tak wielkim sukcesie odniesionym z Hondą.

Zwycięzca Rajdu Dakar Kevin Benavides przechodzi do KTM’a

Argentyński kierowca, który jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych zawodników rajdowych, podpisał kontrakt z austriackim zespołem, aby walczyć o tytuł mistrza świata i bronić swojego zwycięstwa w Dakarze.

Benavides rozpoczął karierę wyścigową od enduro, zajmując czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów niespełna 10 lat temu, a następnie odniósł liczne zwycięstwa w mistrzostwach Argentyny. W 2015 roku Benavides skoncentrował się na rajdach i zanim odniósł zwycięstwo w Dakarze, wygrał wiele z nich. Przede wszystkim w 2017 roku był wicemistrzem w Mistrzostwach Świata w Rajdach Cross-Country i zajął drugie miejsce w Dakarze 2018.

Zwycięzca Rajdu Dakar Kevin Benavides przechodzi do KTM’a

Benavides doda mocy teamowi Red Bull KTM Factory Racing i skorzysta z ogromnego doświadczenia zespołu, który ma na swoim koncie 18 zwycięstw w Dakarze od 2001 roku. Niesamowita szybkość, doświadczenie i głód przyszłych zwycięstw Kevina są zgodne z założeniami i wizją zespołu. Za kilka dni zawodnik rozpocznie program testów i zapoznanie się z motocyklem KTM 450 RALLY.

Pierwszym startem Benavidesa w nowych barwach będzie prawdopodobnie Rajd Kazachstanu na początku czerwca.

Kevin Benavides:Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Red Bull KTM Factory Racing, to dla mnie wielka zmiana. Posunięcie to jest nowym, ważnym rozdziałem w mojej karierze wyścigowej. Zawsze byłem fanem motocykli KTM, Red Bulla i tego, jak jest zorganizowany zespół – naprawdę wierzę, że to najlepszy wybór, aby kontynuować karierę i móc walczyć o kolejne zwycięstwa w Dakarze i o tytuł mistrza świata. Zawsze lubiłem podejmować się nowych wyzwań w moim życiu i naprawdę nie mogę się doczekać poznania zespołu, motocykla i jeszcze cięższej pracy. Plan, po mojej pierwszej wizycie w fabryce w Austrii, zakłada wyjazd do Dubaju i spędzenie czasu na motocyklu oraz z zespołem. Celem na ten rok jest jak najszybsze przystosowanie się do motocykla i poznanie wszystkich osób w nowym zespole, aby czuć się komfortowo i móc skoncentrować się na jeździe. Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować własny program treningowy – lubię spędzać jak najwięcej czasu na motocyklach, w tym rajdowych, ale również motocrossowych i enduro. Patrząc w przyszłość, celem jest zwycięstwo w Dakarze rok po roku. Miałem szczęście być kierowcą ze wsparciem fabrycznym w enduro wiele lat temu, więc powrót do zespołu rajdowego Red Bull KTM Factory Racing to marzenie i prawdziwy zaszczyt. Jestem naprawdę wdzięczny za możliwość i nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w wyścigach.

Zwycięzca Rajdu Dakar Kevin Benavides przechodzi do KTM’a

Jordi Viladoms – kierownik zespołu KTM Factory Racing:To ekscytujący czas dla Red Bull KTM Factory Racing i cieszymy się, że możemy powitać Kevina w zespole. Jego wyniki mówią same za siebie i jestem pewien, że jego bogata wiedza, doświadczenie, a także motywacja do rywalizacji, wniosą wiele do naszego teamu. To, w połączeniu z naszym ogromnym doświadczeniem, zapewnia silną współpracę, która naszym zdaniem będzie dla nas wszystkich bardzo korzystna. Nasz program rajdowy cieszy się pewnymi zmianami, ponieważ skupiamy się na przyszłości, a także na naszych celach związanych z wygraniem mistrzostw świata i odzyskaniem tytułu mistrzowskiego w Dakarze. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie naszego programu testów z Kevinem i jesteśmy gotowi do pierwszej rundy mistrzostw świata, która odbędzie się za dwa miesiące.

Robert Jonas – Wiceprezes Motorsports Offroad:Po ekscytującym Rajdzie Dakar 2021, w którym walka trwała do ostatniego dnia, nie mogliśmy być szczęśliwsi, że Kevin zdecydował się dołączyć do zespołu Red Bull KTM Factory Racing. Wiemy, że Kevin ma wielką pasję do marki KTM i wreszcie może rozpocząć współpracę z naszym zespołem rajdowym. Naszym zadaniem jest zapewnienie mu najbardziej konkurencyjnego sprzętu do obrony tego tytułu i rywalizacji o mistrzostwo świata w rajdach cross-country. Mamy duże doświadczenie, a w połączeniu z jego wiedzą i świeżą motywacją w nowych barwach nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co potrafi zdziałać na naszym KTM 450 RALLY.

Partnerzy

facebook youtube