Wyniki finałowej rundy SMX. Lawrence i Deegan zdobyli historyczne tytuły w LA Coliseum [VIDEO]
26 września 2023
Puchar Polski w Motocrossie. Galeria zdjęć z finałowej rundy w Głogowie
28 września 2023
Pokaż wszystkie

AMA EnduroCross: Tadek Błażusiak staje do walki o szósty tytuł mistrzowski

Już 7 października rusza nowy sezon AMA EnduroCrossu. Na listach startowych cyklu zobaczymy w tym roku wyjątkowo mocną, międzynarodową obsadę, w tym jednego z najbardziej utytułowanych sportowców w historii tej dyscypliny – Tadeusza Błażusiaka.

Tadek Błażusiak staje do walki o szósty tytuł mistrzowski

AMA EnduroCross to seria zawodów motocyklowych rozgrywanych na amerykańskich stadionach oraz w arenach, będąca odpowiednikiem dobrze znanych polskim kibicom Mistrzostw Świata SuperEnduro. Oba te cykle łączą ze sobą elementy motocrossu oraz enduro, a wybudowane z ziemi tory najeżone są karkołomnymi przeszkodami, widowiskowymi skokami, ogromnymi głazami, jak również oponami, czy też wielkimi balami drewna.

Zawodnicy specjalizujący się w SuperEnduro coraz chętniej biorą udział właśnie w EnduroCrossie, w ramach swoich przygotowań do rozpoczynających się jedynie kilka tygodni później mistrzostw świata.
Nowy sezon zmagań w USA wystartuje już 7 października w Everett w stanie Waszyngton. Harmonogram cyklu zapowiada się wyjątkowo intensywnie – w ciągu półtora miesiąca rozegranych zostanie łącznie sześć rund, z finałowym przystankiem w Reno w stanie Nevada.

Harmonogram Mistrzostw Ameryki AMA EnduroCross 2023
7 października – Everett, Waszyngton
21 października – Prescott Valley, Arizona
27 października – Idaho Falls, Idaho
28 października – Idaho Falls, Idaho
11 listopada – Redmond, Oregon
18 listopada – Reno, Nevada

Na bramkach startowych tegorocznego cyklu zobaczymy wielu znakomitych zawodników, w tym broniącego mistrzowskiego tytułu Jonny Walkera oraz walczącego o swoje szóste w karierze trofeum Tadeusza Błażusiaka. Warto wspomnieć, że na listach startowych pojawi się również parę nowych, europejskich nazwisk – swój udział w Mistrzostwach potwierdzili już Tim Apolle oraz Norbert Zsigsovits.

Na blisko dwa tygodnie przed startem postanowiliśmy zadać kilka pytań aktualnemu mistrzowi Ameryki – Jonny’emy Walkerowi.

– Co sądzisz o serii AMA EnduroCross, czym różni się ona od Mistrzostw Świata SuperEnduro?
– Cieszę się, że mam możliwość ścigania się zarówno w SuperEnduro, jak i w EnduroCrossie, ponieważ nigdy wcześniej nie mogłem tego robić. Europejskie tory SuperEnduro są bardziej techniczne, niż te w Ameryce, podczas gdy tamtejsze są znacznie szybsze i bardziej płynne.

– Czy treningi do EnduroCrossu różnią się od przygotowań do SuperEnduro?
– Trening jest prawie taki sam, po prostu staram się jeździć trochę więcej motocrossu, gdy jestem w Ameryce, aby pracować nad szybkością i trochę więcej trialu, gdy trenuję do SuperEnduro.

– Czy na arenach za oceanem można zobaczyć tyle kibiców, co w Krakowie?
– Polska ma największą arenę i najlepszych fanów. Uwielbiam się tam ścigać, ponieważ zawsze panuje tam świetna atmosfera!

Trzy tygodnie po finałowej rundzie Mistrzostw Ameryki zawodnicy spotkają się ponownie podczas rywalizacji w Mistrzostwach Świata FIM SuperEnduro. Trzymamy mocno kciuki za Tadka i liczymy, że podczas krakowskiego przystanku SuperEnduro, który zostanie rozegrany 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków, pojawi się znów w znakomitej formie i z kolejnym tytułem mistrza Ameryki na swoim koncie.

Bilety na Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro do nabycia na Eventim i E-bilet.
Więcej informacji na stronie, Facebooku i w wydarzeniu.
Organizator: Agencja Sport UP

Tadek Błażusiak staje do walki o szósty tytuł mistrzowski

Partnerzy

facebook youtube