Wyniki dziesiątej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
14 marca 2021
Wyniki jedenastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
17 marca 2021
Pokaż wszystkie

Arminas Jasikonis: od podium MXGP do katastrofy w Mantui [VIDEO]

Arminas Jasikonis miał mocny sezon 2020 z dwoma podium MXGP i zwycięstwem w wyścigu, dopóki nie uległ koszmarnemu wypadkowi w Mantui. Odkąd wybudził się ze śpiączki, ciężko pracuje. Krok po kroku wszystko idzie coraz lepiej, a Arminas ciężko trenuje, aby w tym roku wrócić do motocrossu.

Arminas Jasikonis: od podium MXGP do katastrofy w Mantui

Przypomnijmy, że 27 września podczas MXGP Lombardii, które rozgrywane było na torze w Mantui, Arminas Jasikonis uległ poważnemu wypadkowi po tym, jak nie doleciał skoku. Został zabrany helikopterem do szpitala w Cremonie i po zdiagnozowaniu urazu mózgu został umieszczony w stanie śpiączki farmakologicznej. Objęty był stałym nadzorem i opieką specjalistyczną. Młody Litwin walczył o życie, szczęśliwie wygrał tę batalię i wybudził się nawet wcześniej, niż zakładali lekarze.

Od tego momentu zaczęła się dla niego trudna droga powrotu do sprawności. Jak sam przyznawał musiał uczyć się wielu rzeczy od początku. Determinacja i ciężka praca przynosi jednak efekty. Pół roku od wypadku, Arminas wrócił na motocykl, jednak nie jest jeszcze gotowy do startów. Z opóźnionym startem sezonu MXGP, ma więcej czasu na dojście do formy, czego oczywiście mu życzymy.

Jak wyglądała droga Arminasa od świetnego sezonu 2020, przez wypadek, do chwili obecnej? Możecie sprawdzić w poniższym video.

Arminas Jasikonis: od podium MXGP do katastrofy w Mantui – video

Więcej o serii MXGP znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube