Sample Image
Test YZ 250 F 2008 oraz wydechów
22 grudnia 2007
zawieszenie tylne motocross
Jak ustawić zawieszenie tylne motocross enduro
28 grudnia 2007
Pokaż wszystkie

Leatt Brace – opis

Sample Image

Sample ImageOd niedawna coraz bardziej popularne stają się stabilizatory karku. Moda na nowinki przychodzi z USA. Za oceanem niemal każdy zawodnik i amator stosuje te nowoczesne zabezpieczenia. Od ponad roku profesjonalni zawodnicy zaczęli używać utwardzanych stabilizatorów wykonanych z bardzo lekkich włókien węglowych oraz kevlaru. Stabilizatory marki Leatt Brace to obecnie najbardziej znane i najczęściej stosowane zabezpieczenia tego typu w motocrossie i nie tylko.

Sample ImageLeatt Brace to nowoczesna konstrukcja przeznaczona do ochrony karku i szyi, opracowana wspólnie przez lekarzy i zawodników mająca na celu zapobieżenie częstym urazom obszaru szyjnego odcinka kręgosłupa u motocyklistów. W momencie upadku głowa motocyklisty może bardzo gwałtownie wygiąć się zaskakująco daleko od naturalnego położenia. Wspornik karkowy tłumi i ogranicza ruchy głowy, aby zapobiec poważniejszym obrażeniom czaszki, szyi, karku i kręgosłupa. Dla poszczególnych dyscyplin sportu motorowego skonstruowano różne wersje ochrony karku.

Produkt dostępny również w sklepie MotoX.com.plzobacz <<<

Sample ImageKarkochron produkowany jest w 3 kategoriach, w zależności od zastosowanego materiału i przedziału cenowego (karkochrony klasy Club, Sport i Pro). Zapewnia to odpowiedni stopień ochrony dla każdego motocyklisty. W celu minimalizacji obrażeń Leatt Brace ogranicza zakres ruchu głowy pozostawiając kierowcy przy tym dostatecznie dużo swobody do prowadzenia pojazdu. Aby przyzwyczaić się do karkochronu wystarcza w normalnym przypadku jeden trening lub nawet 5 minutowa przejażdżka. Po zdjęciu hełmu użytkownicy często opowiadają o wrażeniu bycia gołym i bezbronnym.

Fakty i odpowiedzi na częste pytania:

Karkochron można używać do jazdy na motorze również w połączeniu z protektorem pleców i klatki piersiowej.

Czy konieczna jest modyfikacja mojego dotychczasowego wyposażenia, aby móc używać Leatt Brace?

Sample ImageW zasadzie nie są konieczne żadne modyfikacje klasycznego wyposażenia, ale w zależności od wystroju potrzebne mogą okazać się niewielkie zmiany koszulki, protektora klatki piersiowej lub pozostałych protektorów. Motocykliści posiadający kombinezon skórzany z garbem aerodynamicznym będą musieli odciąć mały kawałek garbu w celu umożliwienia prawidłowego osadzenia karkochronu.

Dlaczego Leatt Brace jest lepszy od innego rodzaju ochrony głowy i karku?

Karkochron stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie techniczne ochrony kręgosłupa. Zabezpiecza on kręgosłup przed nadmiernym rozciągnięciem do przodu, do tyłu i na boki oraz przed nadmiernym jego ściśnięciem wzdłuż osi pionowej. Kontrolowane spowolnienie ruchu głowy zapobiega urazowemu wstrząsowi mózgu. Miękka wykładzina od wewnątrz chroni szyję przed otarciami od protektora.

Jak długa jest żywotność Leatt Brace?

Producent zaleca po 3 latach wymianę wszystkich ewentualnie uszkodzonych części. Jeśli doszło do kolizji o poważniejszych konsekwencjach należy na wszelki wypadek wymienić wszystkie części spełniające funkcje chroniące. Poza tym w zależności od stopnia zużycia.

Jaki rozmiar jest dla mnie odpowiedni?

Dla młodzieży: 4 – 16 lat

Dla dorosłych: powyżej 16 lat

Wskazówki odnośnie pielęgnacji i konserwacji:

Karkochron Leatt Brace produkowany jest z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym wtryskiwanego na konstrukcję z włókna węglowego i kevlaru. Wewnątrz wyłożony jest on miękkimi poduszkami. Nadaje się również do uprawiania sportów wodnych. Dostarczane są rozmiary dla dorosłych i dla młodzieży. Po wyjęciu poduszek można go myć normalną wodą z mydłem.

Dostępne wersje:

Club
Materiał : Nylon wzmacniany włóknem szklanym  na dolnej i górnej części.

Waga: rozmiar M (dla dorosłych) – 850 g

Cena detaliczna – 1690 PLN

Sport
Materiał : Nylon wzmacniany włóknem szklanym  na dolnej części, góra wykonana z karbonu.

Waga: rozmiar M (dla dorosłych) – 780 g

Cena detaliczna – 2690 PLN

Dystrybucja w Polsce:
Bike Centrum Sp. z o.o.
(informacja w j. niemieckim i angielskim)
tel. +49 39858 639030
kom. +49 170 313 8573
info@bike-centrum.com
www.bike-centrum.com

Partnerzy

facebook youtube