Oleje Shell Advance 2T
1 maja 2007
Trial czy Freestyle?
9 maja 2007
Pokaż wszystkie

Mała rzecz a cieszy

ARIETE znany Włoski producent uszczelniaczy i innych akcesoriów motocyklowych w 2007 roku wprowadza na rynek wiele nowości. Jedna z nich jest rzecz bardzo niepozorna i mała, chodzi mianowicie o blokadę hamulca ręcznego. Wydawać by się mogło, że ta mała rzecz to jakiś zbytek czy fanaberia. Jednak kilka zastosowań jak i testy ludzi związanych z motocyklami jasno pokazują, że ta “zabawka” jest bardzo potrzebna a czasami może wręcz niezbędna.

Blokada została zaprojektowana i wymyślona jako pomocna w transportowaniu motocykla na lawecie. Rzeczywiście zablokowanie przedniego koła w sposób pewny i nie prymitywny poprawia znacznie bezpieczeństwo transportu motocykla czy to na lawecie czy w busie. Każdy kto woził czy wozi motocykl doskonale o tym wie.

Drugie zastosowanie, istotne zwłaszcza w odniesieniu do motocykli czterosuwowych, blokada manetki gazu. Od tej pory już nikt przypadkowy nie będzie bawić się Waszym rollgazem narażając świecę na zalanie. Ci którzy stracili cierpliwość do ściągania zbiornika paliwa, by dostać się do głowicy i wymienić kolejną uszkodzoną świecę, na pewno docenią ten gadżet.

Trzecie zastosowanie to prezentacje motocykli na różnego rodzaju imprezach. Motocykl jest bezpieczniejszy bo nie tak łatwo i szybko nim odjechać, a także mniej wprawni przymierzający się będą pewniej się czuć wiedząc, że motocykl im przypadkowo nie odjedzie i wywróci się. Niestety w czasie targów i wystaw są to sceny dość częste, a to proste urządzenie może wielu takim sytuacją zapobiegać.

Pewno zastosowań tego prostego urządzenia jest wiele więcej i motocykliści szybko jej odkryją. Jednak powyższe trzy powody są naprawdę wystarczające, aby wydać niewielką sumę i poczuć się trochę bezpieczniej.

Cena produktu ok. 40 PLN.

Blokada do kupienia we wszystkich dobrych sklepach motocyklowych na terenie kraju oraz w sklepie internetowym www.sklep.motox.com.pl.

Informacja prasowa: Iserwis

Partnerzy

facebook youtube