Wyniki piętnastej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
18 kwietnia 2021
Grand Prix Wielkiej Brytanii z 10 tysiącami widzów?
22 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Zespół Hondy gotowy na rozpoczęcie sezonu MXGP 2021

Czterokrotny mistrz świata Tim Gajser będzie starał się zdobyć piąty tytuł, gdy sezon MXGP 2021 rozpocznie się w czerwcu tego roku. Kierowca zespołu HRC wygrał ostatnie dwa mistrzostwa MXGP z rzędu i jest przekonany, że Honda CRF450RW po raz kolejny jest motocyklem, który ponownie zapewni mu sukces. Pod koniec ubiegłego roku Tim podpisał przedłużenie kontraktu na kolejne lata. Obok Tima, w zespole pojedzie ponownie australijski zawodnik Mitch Evans. Mitch przeszedł do klasy MXGP w 2020 roku i udowodnił, wieloma dobrymi występami, że tam jest jego miejsce.

Zespół Hondy gotowy na rozpoczęcie sezonu MXGP 2021

Aktualnie sezon ma się rozpocząć 12-13 czerwca na torze Orlyonok w Rosji. To daje zawodnikom niecałe dwa miesiące na powrót do formy wyścigowej po wydłużonym okresie przerwy. Podobnie jak w ubiegłym roku, zawody będą rozgrywane w jednodniowym formacie, do czego wszyscy kierowcy musieli się przyzwyczaić. Większego problemu nie mieli z tym zawodnicy HRC. Kiedy już wpadli w ten rytm, Tim był w stanie aż osiem razy zakwalifikować się z pierwszym wynikiem.

Po udanej premierze nowej Hondy CRF450RW w zeszłym roku, w tym sezonie nie będzie takiej rewolucji. W zastosowanych zmianach chodzi tylko o ulepszenie i dopracowanie maszyny, na zbliżający się trudny i intensywny sezon wyścigowy. Po GP Rosji zawodnicy będą mieć weekend przerwy, ale później czeka ich sześć weekendów wyścigowych z rzędu na różnorodnych torach, więc Tim, Mitch i motocykl muszą być w pełni przygotowani na pokonanie wszelkich przeszkód jakie napotkają na drodze. Zespół HRC jest dobrze przygotowany po sezonie 2020, kiedy w trudnych warunkach weszli na szczyt, więc w sezon 2021 wchodzą z nadzieją na powtórzenie sukcesu.

Tim Gajser:Nie mogę się doczekać, aż znów będziemy mogli ścigać się i rozpocząć sezon 2021. Mimo, że skończyliśmy w listopadzie ubiegłego roku, wciąż mamy długą przerwę i czuję się w formie, zdrowy i gotowy na pierwszy start. Miałem dobry okres przerwy, udało mi się naładować baterie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu. Po wielkich zmianach z nową Hondą CRF450RW w zeszłym roku, w tym roku dopracowaliśmy kilka rzeczy i nie mogę się doczekać, aby jeździć jeszcze lepiej i pochwalić się pracą, którą wszyscy włożyli za kulisami. Ciężko będzie mi poprawić wyniki, kiedy w ciągu ostatnich kilku sezonów zostawałem mistrzem świata, ale zawsze staram się być lepszy i zamieniać swoje słabości w mocne strony. Przed Rosją będę stopniowo zwiększał swój trening, aby być przygotowanym do tego wyścigu, ale mam też świadomość, że będzie to długi sezon i nie chcę zbyt wcześnie osiągnąć szczytu formy. Ale naprawdę chcę po prostu ścigać się i ponownie zobaczyć wszystkich moich fanów i osobiście im podziękować za całe wsparcie, jakie otrzymałem. Tęsknię za wszystkimi sesjami autografów i wspólnymi zdjęciami i naprawdę mam nadzieję, że będą w stanie kibicować mi na żywo w tym sezonie.

Mitch Evans:Po ponownym podpisaniu kontraktu z Team HRC w zeszłym roku, naprawdę mam nadzieję, że będę mógł pokazać swoje umiejętności w 2021 roku. Miałem trudny powrót do zdrowia po kontuzji nadgarstka, ale wiem, co mogę osiągnąć i myślę, że pokazałem przebłyski tego w 2020 roku. Teraz staram się po prostu dojść do momentu, w którym będę mógł to robić konsekwentnie w klasie MXGP w 2021 roku. Oczywiście nie będzie to łatwe, bo w klasie jest mnóstwo świetnych zawodników, ale wiem do czego jestem zdolny i wiem, czego potrzeba, aby zdobyć tytuł. W końcu, namiot HRC, dzielę z obecnym mistrzem świata. Rosja jest za dwa miesiące i wykorzystam ten czas tak efektywnie, jak to możliwe, aby być w świetnej formie podczas pierwszej rundy.

Marcus Pereira de Freitas, szef zespołu HRC – MXGP: Ostatni rok był oczywiście świetnym rokiem dla zespołu HRC, ponieważ Tim zdobył swój czwarty tytuł mistrza świata i drugi z rzędu. Z pewnością nie był to łatwy rok, z wielką przerwą, nowym jednodniowym formatem i potrójnymi rundami, ale cały zespół ciężko pracował, aby tak się stało i mam nadzieję, że uda nam się to powtórzyć w 2021 roku. Mieliśmy już do czynienia z pewnymi zakłóceniami w kalendarzu i mamy nadzieję, że nie będzie więcej zmian, ponieważ ciągłe odkładanie w czasie pierwszego wyścigu, kiedy wszyscy są tak podekscytowani startem, jest frustrujące. Jednak nasz zespół jest niezwykle profesjonalny, a zarówno Tim, jak i Mitch udowodnili, że potrafią dostosować się do wszystkiego w zeszłym roku, więc jesteśmy przekonani, że 2021 będzie kolejnym dobrym rokiem dla Hondy.

Więcej o serii znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube