DAKAR.COM: Wielki sukces w internecie
27 lipca 2010
płyn hamulcowy
Jak wymienić płyn hamulcowy- Video
27 lipca 2010
Pokaż wszystkie
osłona silnika

Wszyscy wiemy, jak bardzo istotna jest osłona silnika, chroniąca naszą jednostkę napędową przed kamieniami, korzeniami czy supercrossowymi przeszkodami. Ta z pozoru łatwa do zamontowania część może przysporzyć jednak wielu problemów, jeśli podczas jej montażu zapomnimy o kilku kluczowych czynnościach. Poniżej link do filmu.

Osłona silnika – porady:

1.Warto pamiętać, iż podczas jazdy osłona będzie narażona na liczne drgania, dlatego bardzo ważne są gumowe tuleje w otworach mocujących blachę.

2. Śruby mocujące płytę powinny zostać przykręcone na specjalny klej, który zapobiegnie ich wykręcaniu podczas wibracji wywoływanych np. przez silnik.

3. Między osłoną a silnikiem powinna znajdować się gąbka, która spowoduje, że podczas jazdy w trudnych warunkach nie będziemy zalepiać silnika błotem, mokre błoto to wbrew pozorom spore dodatkowe kilogramy dla naszego motocykla.

4. Jeśli już dokręcamy osłonę, to oczywiście najpierw delwww.SklepMotocyklowy24.plikatnie wkręcamy wszystkie śrub,  po czym dociągamy je naprzemiennie z odpowiednią siłą. W tym przypadku raczej nie będzie potrzebny klucz dynamometryczny.

Duży wybór osłon aluminiowych pod silnik i na chłodnicę znajdziesz na www.Sklep.MotoX.com.pl lub www.SklepMotocyklowy24.pl. Jeśli czegoś nie mamy, albo posiadasz nietypowy motocykl, to postaramy się sprowadzić na zamówienie.

Przygotował: Patryk Cichowski, MotoX.com.pl

Źródło: www.motocross.transworld.net

Partnerzy

facebook youtube